مقام معظم رهبری در پیامی به برنامه «دیدار ماه» که به‌ منظور بزرگداشت هر ساله دیدار ایشان با شعرا برگزار می‌شود، از دلتنگی خود برای این دیدار سخن گفتند.
کد خبر: ۱۳۱۲۹۲۰
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رمضان هر سال شعرای انقلاب اسلامی سعادت دیدار با مقام معظم رهبری را داشتند که متأسفانه امسال به‌دلیل شیوع ویروس کرونا امکان برپایی این نشست وجود نداشت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مد ظله العالی) نیز که دیدار با شعرا از جذاب‌ترین نشست‌های سالیانه ایشان است، در پیامی خطاب به حجت الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، دلتنگی خود را از عدم برپایی آن اعلام کرده‌اند. متن این پیام به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم، به جناب آقای قمی بگویید: فروکاستن جلسه‌ی شیرین و با صفای همیشگی به یک دیدار دورادور تصویری، دل مشتاق را که آرام نمی‌کند، هیچ؛ کام انسان را هم به‌نحوی تلخ می‌کند. تقدیر الهی فعلاً این است که حقیر از آن دیدار شوق‌انگیز محروم باشم. می‌توان با نگاه شاعرانه این جور حوادث را ناز دستگاه حکمت الهی شمرد و بر احساس نیاز و اظهار نیاز افزود، یا به قول صائب: نسازد لن‌ترانی، چون کلیم از طور مأیوسم/ نمک‌پرورده‌ی عشقم، زبان ناز می‌دانم. چند نفر از شاعران عزیز هم در نامه به این حقیر، اظهار لطف فراوان کرده و همان درخواست را مطرح کرده‌اند. سلام و تشکر مرا به آن‌ها برسانید و همین پاسخ را بدهید.»

یادآور می‌شود، «دیدار ماه»، برنامه دیدار شعرا با رهبر معظم انقلاب، به‌دلیل محدودیت‌های بهداشتی سه‌شنبه شب ۷ اردیبهشت ماه در حوزه هنری و در قالب برنامه تلویزیونی از ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه دوم سیما به صورت مستقیم پخش شد.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها