jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۳۱۲۵۶۱   ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۰۹:۰۰

سومین پرواز آزمایشی هلیکوپتر ناسا موسوم به هلیکوپتر نبوغ بر فراز مریخ این بار در ارتفاع، مسافت و مدت زمان بیشتر، با موفقیت انجام شد.

به گزارش جام جم آنلاین ، دفتر مرکزی ناسا این پروژه را مدیریت می کند و از سوی  اداره ماموریت تحقیقات هوانوردی و اداره ماموریت فناوری فضایی پشتیبانی می شود.

این هلیکوپتر با هدف کشف مسیرهای جدید برای کاوشگران آینده جهت ردیابی علائم حیاتی در مریخ به این سیاره فرستاده شده است.

این سومین پرواز هلیکوپتر نبوغ ناسا بر فراز مریخ محسوب می شود. 

مدت زمان این پرواز ۵۱.۹ ثانیه گزارش شده است.

سومین فرود موفقیت آمیز هلیکوپتر ناسا بر روی مریخ (عکس)

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها