jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۱۲۵۲۸   ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۰۸:۳۴

مطالعه‌ای جدید تاثیر ابتلا به ویروس کرونا بر روی زنان باردار را بررسی کرده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مطالعه‌ای که در تعدادی از کشور‌ها انجام شده است نشان می‌دهد که زنان باردار مبتلا به Covid-۱۹ بیش از سایرین نیاز به مراقبت‌های ویژه دارند و بیشتر در معرض خطر مرگ و زایمان زودرس قرار می‌گیرند.

زنان باردار می‌توانند از طریق واکسیناسیون تا حدودی از خود در برابر کرونا محافظت کنند، به گونه‌ای که شواهد اخیر نشان می‌دهد استفاده از برخی واکسن‌ها در دوران بارداری بی خطر است.

گفتنی است، نتایج این پژوهش در مجله انجمن پزشکی اطفال آمریکا منتشر شده است. در این تحقیق زنان ۱۸ کشور از جمله ایالات متحده، آمریکای مرکزی و جنوبی، اروپا، آسیا و آفریقا حضور داشتند.

این مطالعه همچنین شامل حدود ۷۰۰ زن باردار آلوده به Covid-۱۹ و ۱۴۰۰ زن بدون عفونت بود.
این تحقیق با حمایت مالی یک صندوق تحقیقاتی در دانشگاه آکسفورد، جایی که نویسندگان اصلی تحقیق در آنجا کار می‌کنند، انجام شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تهران سینوسی

تهران سینوسی

آمار مبتلایان روز گذشته در تهران نشان می‌دهد با این‌که تعداد بستری‌ها همچنان بالاست اما تهران روزهای تقریبا آرام‌تری را نسبت به چند روز گذشته می‌گذراند؛ البته آرام نه به معنای این‌که سیر نزولی داشته باشیم بلکه این روند کاملا سینوسی است؛ یعنی مدام در حال بالا و پایین‌شدن است و به هیچ‌کدام از موج‌های نزولی‌اش نمی‌شود اطمینان کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش