jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۱۲۱۳۹   ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۷:۱۸

سازمان بین المللی مهاجرت اعلام کرد بیش از 100 پناهجو در دریای مدیترانه نزدیک سواحل لیبی بر اثر واژگون شدن قایق خود جان باختند.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، سازمان بین المللی مهاجرت روز پنجشنبه از جان باختن ۱۰۰ پناهجو در دریای مدیترانه بر اثر واژگون شدن قایق آنها خبر داد.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، این سازمان در پیامی توییتری به نقل از گزارش سازمان «اس‌.اُ.اس مدیترانه» اعلام کرد: گزارش‌هایی از غرق شدن یک قایق که حداقل ۱۰۰ کشته برجای گذاشته، دریافت شده است.

در گزارش مذکور آمده است: «امروز (پنجشنبه)، بعد از ساعت‌ها جستجو، ترس ما به حقیقت پیوست. خدمه (کشتی امداد) «اوشن وایکینگ» شاهد پیامدهای ویرانگر غرق شدن یک قایق بادی در شمال شرق طرابلس بود». طبق این گزارش، این قایق با حدود ۱۳۰ سرنشین روز چهارشنبه در خطر قرار داشت.

این سازمان فرانسوی در ادامه اعلام کرد زمانی که کشتی امداد رسید، حداقل ۱۰ جسد کشف شد، در حالی که هیچ بازمانده‌ای وجود نداشت.

در ادامه گزارش مذکور، با بیان این که دو قایق دیگر در خطر قرار داشتند، ذکر شده است: ما به جستجوی این دو قایق یکی بعد از دیگری در حالی که زمان کمی داشتیم و شرایط دریا یا موج‌هایی که تا شش متر می‌رسید، نامساعد بود، ادامه دادیم.

این سازمان غیردولتی با تاکید بر این که این تلاش‌ها از هماهنگی دولتی برخوردار نبود، افزود در سال میلادی جاری بیش از ۳۵۰ نفر در این بخش از دریا بدون احتساب قربانیان جدید، جان خود را از دست داده‌اند.

در پایان گزارش، با ابراز تاسف از تراژدی رخ داده برای این پناهجویان، از کشورها خواسته شده مجدداً کشتی‌های جستجو و امداد را در دریای مدیترانه مستقر کنند.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر