jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۱۲۱۳۴   ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۶:۴۵

دولت ژاپن در توکیو و سه استان دیگر این کشور در فاصله سه ماه مانده به افتتاحیه بازی‌های المپیک تابستانی توکیو وضعیت اضطراری اعلام کرد.

به گزارش جام جم آنلاین، ژاپن امروز (جمعه) برای توکیو و سه استان دیگر وضعیت اضطراری در فاصله سه ماه مانده به افتتاحیه بازی‌ های المپیک توکیو اعلام کرد.

به گزارش روزنامه «نیهون کیزای» ژاپن، این تصمیم در فاصله سه ماه مانده تا افتتاحیه بازی‌های المپیک توکیو در تاریخ ۲۳ ژوئیه (اول مرداد)، با هدف ایمن برگزار شدن بازی‌ها اتخاذ شده زیر افزایش موارد ابتلا به کرونا می‌تواند بر این بازی‌ها سایه بیفکند.

طبق این گزارش، نظام بهداشتی ژاپن به دلیل افزایش موارد ابتلا ناشی از گونه‌های مختلف این ویروس، با فشار جدیدی مواجه شده است. وضعیت اضطراری که سومین بار است در ژاپن از آغاز همه‌گیری کرونا اعلام می‌شود، شامل اوساکا، کیوتو و هیوگو هم می‌شود و از روز یکشنبه تا ۱۱ مه (۲۱ اردیبهشت) ادامه خواهد داشت.

این وضعیت بعد از آن اعلام شده که محدودیت‌هایی که قبلاً وضع شده بود در کند کردن شیوع کرونا و گونه‌های آن ناموفق بوده و تخت‌های بیمارستانی در این کشور پر شده است.

قرار است «یوشی‌هیده سوگا» نخست‌وزیر ژاپن امشب در کنفرانسی خبری دلایل اعلام وضعیت اضطراری و تدابیر اتخاذ شده برای ممانعت از شیوع را به اطلاع مردم ژاپن برساند.

با این حال سوگا روز سه‌شنبه گفت که وضعیت اضطراری تاثیری بر برگزاری بازی‌ های المپیک نخواهد داشت. «توماس باخ» رئیس کمیته بین‌المللی المپیک روز چهارشنبه از برنامه ژاپن برای اعمال دوباره وضعیت اضطراری حمایت کرد و گفت: این اقدامی پیشگیرانه و برای مدتی محدود است. این کاملاً منطبق با سیاست کلی دولت ژاپن است اما با بازی‌های المپیک ارتباطی ندارد.

پیش‌تر به دنبال همه‌گیری کرونا در جهان، بازی‌های المپیک تابستانی توکیو که قرار بود در سال ۲۰۲۰ برگزار شود، یکسال به تعویق افتاد.

طبق گزارش وبگاه اطلاع‌رسانی worldometers، ژاپن تاکنون ۵۴۶ هزار و ۴۲۵ مورد ابتلا و ۹ هزار و ۷۶۴ مورد فوتی را بر اثر کرونا از ابتدای همه‌گیری ثبت کرده است.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

در افغانستان همه مشتاق شروع مجدد گفتگوهای صلحند. اما فرجام این مذاکرات بنفع کیست؟ بی‌رغبتی طالبان برای شرکت در محفل استانبول سبب شده برخی گمان کنند آنها از گفتگو فراریند.

همه بچه‌های ابو رجب

همه بچه‌های ابو رجب

داعش که حس می‌کرد دیگر دارد نفس‌های آخرش را می‌کشد، زورهای آخرش را هم می‌زد و روزهای سختی را برای رزمندگان سوریه ساخته بود. ما آن روزها در خط‌مقدم جنگ و با تیم مستندسازی رفته بودیم اما قرارمان به ساختن مستند نبود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر