jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۱۳۱۲۰۷۶   ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۰۹:۴۲

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: امضای تفاهم ایران و چین و تمایل پکن نسبت به این تفاهم نشان‌دهنده اقتدار جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش جام جم آنلاین، حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌ فر‌، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس با اشاره به توافقنامه ایران و چین گفت: امضای توافقنامه ایران و چین نشان‌دهنده آن است که ما امروز خود را به سطحی رسانده‌ایم که چین برای امضای توافقنامه و امضای قرارداد با ما احساس نیاز می‌کند.

وی افزود: واقعیت امر این است که امروز کشورهای غربی دچار بحران شده‌اند و از شکل‌گیری قدرت‌های دیگری که در دنیا می‌توانند وجود داشته باشند احساس خطر می‌کنند.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار داشت: اگر امروز چین به سراغ ایران آمده به این معنا نیست که ایران در موضع ضعف است بلکه توانمندی و قدرت ایران در منطقه شاید یکی از مهمترین انگیزه‌هایی است که چین را بر آن داشته تا پای این توافق بنشیند و آن را امضاء کند و امضای توافق با ایران توسط چین از سر لطف نیست بلکه از سر نیاز این کشور به جمهوری اسلامی ایران است.

پژمان‌فر خاطرنشان کرد: امضای این توافقنامه به این معناست که ایران کشور مقتدری است و سیاست‌های داخلی و خارجی و بدون کمترین نقص به سمت عملیاتی شدن حرکت می‌کند و ایران مقتدر روز به روز اقتدار خودش را در منطقه و در عرصه بین‌الملل افزایش می‌دهد.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس افزود: ما از فرصت‌هایی مثل فرصت توافق با چین که قطعا در یک فضای تفاهمی با حفظ منافع دو کشور ادامه خواهد یافت ما با کشورهای متعدد دیگری از جمله کشور همسایه خودمان می‌توانیم توافق‌های زیادی را داشته باشیم و قطعا بازنده این بازی اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها هستند.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

جمهوری اسلامی ایران دارای یک نظام مردم‌سالار دینی است و محصول انقلاب اسلامی ایجاد بزرگ‌ترین نظام دموکراتیک بر‌مبنای تفکر اسلامی در سطح دنیاست.

مشارکت مبنای اقتدار کشور

مشارکت مبنای اقتدار کشور

یک: انتخابات ۲۸خرداد از طرفی فریضه شرعی، ملی و حق قانونی آحاد ملت و از طرفی خروش عمومی و مصونیت بخش مردم بصیر ایران اسلامی در برابر دسیسه دشمنان است و از سوی دیگر مایه حفظ اعتبار نظام، تحکیم هرچه بیشتر آرمان‌های اصیل نظام اسلامی و منشأ خیرات و برکات ملموس در کشور است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر