jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۱۳۱۲۰۷۶   ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۰۹:۴۲

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: امضای تفاهم ایران و چین و تمایل پکن نسبت به این تفاهم نشان‌دهنده اقتدار جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش جام جم آنلاین، حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌ فر‌، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس با اشاره به توافقنامه ایران و چین گفت: امضای توافقنامه ایران و چین نشان‌دهنده آن است که ما امروز خود را به سطحی رسانده‌ایم که چین برای امضای توافقنامه و امضای قرارداد با ما احساس نیاز می‌کند.

وی افزود: واقعیت امر این است که امروز کشورهای غربی دچار بحران شده‌اند و از شکل‌گیری قدرت‌های دیگری که در دنیا می‌توانند وجود داشته باشند احساس خطر می‌کنند.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار داشت: اگر امروز چین به سراغ ایران آمده به این معنا نیست که ایران در موضع ضعف است بلکه توانمندی و قدرت ایران در منطقه شاید یکی از مهمترین انگیزه‌هایی است که چین را بر آن داشته تا پای این توافق بنشیند و آن را امضاء کند و امضای توافق با ایران توسط چین از سر لطف نیست بلکه از سر نیاز این کشور به جمهوری اسلامی ایران است.

پژمان‌فر خاطرنشان کرد: امضای این توافقنامه به این معناست که ایران کشور مقتدری است و سیاست‌های داخلی و خارجی و بدون کمترین نقص به سمت عملیاتی شدن حرکت می‌کند و ایران مقتدر روز به روز اقتدار خودش را در منطقه و در عرصه بین‌الملل افزایش می‌دهد.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس افزود: ما از فرصت‌هایی مثل فرصت توافق با چین که قطعا در یک فضای تفاهمی با حفظ منافع دو کشور ادامه خواهد یافت ما با کشورهای متعدد دیگری از جمله کشور همسایه خودمان می‌توانیم توافق‌های زیادی را داشته باشیم و قطعا بازنده این بازی اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها هستند.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پنهان‌ کاری خرابکاری‌ های اقتصادی

پنهان‌ کاری خرابکاری‌ های اقتصادی

فایل صوتی بیش از سه‌ساعته منتشر شده از مصاحبه دکتر ظریف دو وجه دارد که عمدتا پرداختن به وجه نخست آن موجب غفلت از وجه دوم شده، در حالی که وجه دوم این ماجرا مهم‌تر است.

دیپلماسی انقلابی

دیپلماسی انقلابی

در صحبت‌های رهبر معظم انقلاب چند نکته محوری وجود داشت؛ یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه داشت این است که سیاست‌های‌کلان کشور را شورای امنیت ملی تصویب می‌کند و وزارت‌خارجه هم مجری این سیاست‌هاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر