jamejamsima
سیما یادداشت کد خبر: ۱۳۱۲۰۰۴   ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۱:۲۷
تکرار حال خوب در ماه رمضان
من سال‌های بسیاری در ماه رمضان کار روی آنتن داشتم. به همین دلیل مردم که من را می‌دیدند  سوال می‌کردند امسال ماه رمضان چه کاری از شما پخش می‌شود. از جمله سریال‌هایی که در این ماه بازی کردم و پخش شد خاطرم هست سریال «عروج» با آقای سیروس مقدم بود. البته کارهای دیگری هم بود که حضور ذهن ندارم. 
 
ناگفته نماند که این کارها قبل از ماه رمضان ساخته می‌شد اما همین که در یک ماه مبارک روی آنتن می‌رفت برای من حس خوبی بود. یعنی حال خوبی به من می‌داد وقتی می‌دیدم مردم روزه دار یا در طول روز یا هنگام افطار کاری را که من در آن بازی کرده‌ام می‌بینند. نمی‌توانم حس و حالش را توصیف کنم اما حال خوبی داشتم. چون می‌دانستم مردم سریال‌ها را تماشا می‌کنند که وقتی من را می‌بینند، سوال می‌کنند.
 
یعنی ما را در این ماه مبارک در نظر دارند. اصولا ماه رمضان ماه خاصی است و با این‌که آدم گرسنه می‌شود اما حال خوبی دارد که وصف شدنی نیست.   حتی زمانی که در ماه رمضان سر فیلمبرداری بودیم، موقع افطار و سحر حس و حال عجیب و خوشایندی داشتیم که در طول روزها و ماه‌های دیگر تکرارنشدنی است.
 
یعنی موقعی که سر کار بودیم و افطار و سحر می‌شد و پای سفره‌ها می‌نشستیم، خیلی آن لحظات را دوست داشتم؛ شبیه دوران کودکی ام در ماه رمضان. یعنی حس و حال ماه رمضان هر سال برای هر سنی تکرار می‌شود. برای من هم این اتفاق می‌افتد و درست حس و حالی را که در آن دوران داشتم هنوز هم در 76 سالگی دارم و هر سال در ماه رمضان همان حال خوب برایم تکرار می‌شود. 
 
من در نوجوانی در مسجدی در شیراز مکبر بودم و یادم می‌آید که آن وقت‌ها معمولا نوجوان‌ها مکبر بودند و در ماه رمضان اقامه می‌گفتند.  اما بزرگ‌تر که شدم این کار به نوجوان دیگری سپرده شد. البته متاسفانه دو سالی است که درگیر کرونا شده ایم و همه چیز تحت تاثیر قرار گرفته است. به عنوان مثال من پیش از عید در سریال «جشن سربرون» کار می‌کردم که به دلیل بیماری تا به امروز هنوز هم تعطیل است و از اسفند سال گذشته من در خانه هستم. امیدوارم این روزها تمام شود و ما باز هم بتوانیم به عشق مردم کار کنیم.
 

مهدی فقیه بازیگر / روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر