jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۱۱۷۵۰   ۳۱ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۷:۴۸

فرمانده عملیات مقابله با کرونای کلانشهر تهران:

تا مراجعان سرپایی کرونا کم نشوند انتظار کاهش بستری نیست

فرمانده عملیات مقابله با کرونای کلانشهر تهران با اشاره به اینکه کماکان مراجعان سرپایی کرونایی در تهران بالا است گفت: تا زمانیکه تعداد مراجعان سرپایی کمتر نشوند یا به عبارتی به کف نرسند انتظار کاهش بستری نمی‌رود.

به گزارش جام جم آنلاین، دکتر علیرضا زالی در حاشیه افتتاح چند طرح در بیمارستان شهدای تجریش در جمع خبرنگاران افزود: بیش از ۱۶ هزار و ۹۰۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته صرفا به بخش های دولتی مراجعه کردند.

زالی ادامه داد: تعداد بیماران بستری در استان تهران ۸ هزار ۵۵۰ نفر هستند که ۲ هزار و ۱۰۰ نفر در بخش های ویژه بستری اند.

وی در مورد آخرین وضعیت کرونا در تهران توضیح داد: تعداد موارد جدید بستری در تهران در ۲۴ ساعت گذشته به بیش از هزار و۱۵۰ بیمار رسیده که ۱۹۷ نفر آنان در بخش های ویژه بستری شدند.

وی ادامه داد: خوشبختانه فرایند ترخیص در تهران در هفته اخیر شتاب گرفته و هزار و ۲۰۰ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته ترخیص شدند. اما باید بین ترخیص و ورودی به بیمارستان تعادل ایجاد شود.

امروز کلینیک درمان سرپایی بیمارانی کرونایی، در بیمارستان شهدای تجریش، با حضور معاون درمان وزارت بهداشت و رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افتتاح شد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تهران سینوسی

تهران سینوسی

آمار مبتلایان روز گذشته در تهران نشان می‌دهد با این‌که تعداد بستری‌ها همچنان بالاست اما تهران روزهای تقریبا آرام‌تری را نسبت به چند روز گذشته می‌گذراند؛ البته آرام نه به معنای این‌که سیر نزولی داشته باشیم بلکه این روند کاملا سینوسی است؛ یعنی مدام در حال بالا و پایین‌شدن است و به هیچ‌کدام از موج‌های نزولی‌اش نمی‌شود اطمینان کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش