رئیس دادگستری استان یزد گفت: با اتمام اجرای طرح کاداستر اراضی ملی ، یزد به عنوان اولین اتمام کننده اجرای طرح کاداستر، تثبیت، تدقیق و صدور اسناد در اراضی ملی، در کشور شناخته شد.
کد خبر: ۱۳۱۱۶۷۲

به گزارش خبرنگارجام جم آنلاین یزد ،غلامعلی دهشیری با بیان این خبراظهار داشت: اولویت دهی در تعیین حدود و صدور اسناد حدنگاری شده برای اراضی ملی و منابع طبیعی بر عهده سازمان اسناد و املاک کشور است که به عنوان یکی از برنامه های کوتاه مدت سند تحول پیش بینی شده است.

وی هدف از اجرای طرح کاداستر را تعیین محدوده‌های مالکیتی به همراه اطلاعات حقوقی مرتبط به هر ملک دانست و افزود: کاداستر مجموعه اطلاعات هندسی حقوق مالکیتی املاک، مستقلات، مستحدثات و قطعات ملکی در محدوده جغرافیایی بصورت نظام بهم پیوسته است که مالکیت مردم و دولت را تعیین کرده و با اجرای آن حقوق هر دو حفظ می شود.

دهشیری تصریح کرد: در سال گذشته با ابلاغ از سوی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تثبیت و صدور سند مالکیت اراضی ملی یزد در دستور کار قرار گرفت و عملیات کاداستر اراضی ملی به مساحت 7 میلیون و سی هزار هکتار در بانک کاداستر جانمایی و به اتمام رسید واسناد مالکیت این اراضی صادر و تسلیم شد.

این مسئول قضائی گفت: اطلاعات کاداستر شهری، تهیه سیستم اطلاعات کاداستر در اراضی روستایی، زراعی، جنگل، مراتع و سایر اراضی کشور از جمله اهداف مهم کمی کاداستر است.

وی در رابطه با تعامل دستگاه های متولی اجرای طرح کاداستر عنوان کرد: با تعامل و همکاری دستگاه های ذی ربط از جمله اداره منابع طبیعی و ثبت اسناد و املاک به منظور اجرایی شدن طرح کاداستر به عنوان طرحی جامع و بسیار مهم، تعرض به اراضی ملی به شدت کاهش می یابد.

رئیس کل دادگستری استان افزود: با اجرای طرح کاداستر، قضازدایی، کاهش ورودی پرونده‌ها به محاکم قضایی، کاهش اختلافات حقوقی مردم و از همه مهمتر حفظ انفال رقم می خورد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها