یزد - آمارمبتلایان به کرونا در شهرستان های خاتم و ابرکوه در نیمه دوم فروردین ماه نسبت به نیمه اول افزایش دو برابری داشته و این دو شهرستان شرایط مناسبی ندارند .
کد خبر: ۱۳۱۱۴۵۶

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاتم گفت: در مجموع در فروردین ماه از دو هزار 585 بیمار مشکوک به کرونا در این شهرستان نمونه گرفته شده که بیشترین آمار ماهیانه از ابتدای اپیدمی کرونا و 10 نفر بیشتر از قله پیک سوم کرونا در شهرستان خاتم به ثبت رسید.

دکتر پوررضائی به افزایش دو برابری مبتلایان به کرونا در این شهرستان اشاره کرد و افزود: در نیمه اول فروردین 286 بیمار مبتلا به کرونا در این شهرستان شناسایی شدند که این امار در نیمه دوم فروردین به 602 نفر رسید.

وی ادامه داد: مبتلایان قطعی شهرستان خاتم نسبت به اسفند ماه سال گذشته بیش از سه برابر افزایش یافته است و 26 نفر بیشتر از پیک موج سوم کرونا در آبان 99 است و گروه سنی جوان، نوجوان و کودک 26 درصد مبتلایان را تشکیل می دهند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان با اشاره به عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی تصریح کرد: همچنان دورهمی های خانوادگی و فامیلی با 74 درصد، بیشترین علت ابتلا در این شهرستان گزارش شده است.

شرایط بحرانی ابرکوه

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ابرکوه هم گفت: در مجموع در نیمه اول فروردین از 912بیمار مشکوک به کرونا در این شهرستان نمونه گرفته شده است که این امار در نیمه دوم فروردین به هزار و 617 مورد افزایش یافته است.

دکتر اکرمی ادامه داد: در نیمه اول فروردین در این شهرستان 152 بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شدند که با افزایش دو برابری در نیمه دوم فروردین به 322 بیمار مبتلا رسید.

وی به افزایش 6 برابری موارد مثبت بستری اشاره کرد و افزود: در نیمه اول فروردین 9 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان این شهرستان بستری بودند اما در نیمه دوم این امار به 58 بیمار افزایش یافته و آمار بستری های مشکوک به کرونا نسبت به اسفندماه ده برابر و حتی بیشتر نیز شده است.

وی تصریح کرد: عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی، شرکت کردن در دورهمی ها و تجمعات و استفاده نکردن از ماسک از دلایل شیوع مجدد کرونا در این شهرستان است و متاسفانه  درهمه گروه‌های سنی شاهد ابتلای بیماران به این بیماری هستیم.

اکرمی افزود: البته همکاران ما با انجام تست‌های سریع، بیمار یابی و قرنطینه بیماران با تست مثبت به دنبال قطع زنجیره کرونا و عبور از پیک چهارم هستند، که البته مردم نیز با استفاده از ماسک، خارج نشدن از منزل و در صورت کار واجب خروج از منزل رعایت فاصله گذاری و شیوه نامه‌های بهداشتی می‌توانند دراین مسیر یاریگر ما باشند

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها