title
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد از پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصدی اولین و بزرگترین تصفیه خانه سپتاژ کشور در مشهد و بهره‌برداری از فاز شیمیایی آن، تا پایان خرداد ماه سال جاری خبر داد.
کد خبر: ۱۳۱۱۱۳۷

به گزارش جام جم آنلاین خراسان رضوی، مهدی یعقوبی با اعلام این خبر اظهار کرد: طی سال های اخیر یکی از مهمترین دلایل آلودگی رودخانه تاریخی کشف رود، تخلیه روزانه ۳۰۰ تانکر فاضلاب سپتاژ حاوی بسیاری از میکروب‌ها و فلزات سنگین و خطرناک بود؛ موضوعی که باعث شد زنگ خطر جدی تهدید سلامت مردم مشهد به صدا درآید؛ چرا که در پایین‌دست رودخانه از همین فاضلاب های خطرناک، برای کاشت محصولات کشاورزی و خوراکی استفاده می‌شد.

وی افزود: همین موضوع سبب شد تا پس از آغاز ساماندهی رودخانه کشف رود به فرماندهی شهرداری مشهد در آبان ۱۳۹۸، احداث اولین و بزرگترین تصفیه خانه سپتاژ کشور در دستور کار مدیریت شهری قرار گیرد و در همین راستا، پس از مطالعات مختلف، عملیات اجرایی احداث این تصفیه خانه در آبان سال ۱۳۹۹ آغاز شد.

یعقوبی ادامه داد: این تصفیه خانه در کیلومتر ۷ جاده میامی و در اراضی تصفیه‌خانه اولنگ واقع شده است که پس از بهره‌برداری کامل، توانایی تصفیه روزانه ۳۵۰ تا ۴۰۰ تانکر فاضلاب سپتاژ را دارا است که همین موضوع سبب خواهد شد تا معضل تخلیه فاضلاب های خطرناک سپتاژ به داخل رودخانه کشف رود برای همیشه برطرف شود.

معاون شهردار مشهد عنوان کرد: این تصفیه‌خانه با اعتباری بالغ بر ۷۴۰ میلیارد ریال تاکنون پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصدی داشته است.

یعقوبی خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، فاز شیمیایی اولین و بزرگترین تصفیه خانه سپتاژ کشور تا پایان خردادماه سال جاری و فاز بیولوژیک آن نیز، در آبان ماه امسال آماده بهره برداری خواهد بود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها