رئیس جمهور گفت: کسی به‌دنبال علت‌های غلط نگردد و من به عنوان مسئول ستاد ملی مقابله با کرونا و رئیس‌جمهور به مردم ایران می‌گویم که عامل اصلی مشکل ما در این روزها ورود ویروس انگلیسی به داخل کشور است که از عراق وارد کشور شده است.
کد خبر: ۱۳۱۰۹۴۸
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در آیین افتتاح طرح‌های صنایع پتروشیمی وزارت نفت در استان‌های فارس (مهر)، بوشهر (عسلویه) و مرکزی (شازند) که به‌صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، طی سخنانی درباره پیک چهارم کرونا که اوج گرفته و تعداد مرگ ومیرها را به بالای 300 نفر و آمار مبتلایان را به بیش از 25000 نفر رسانده است، اظهار داشت: باید توجه داشته باشیم که هنوز به اوج این پیک نرسیده‌ایم و هفته آینده در برخی استان‌ها شرایط سخت‌تری خواهیم داشت.

وی افزود: امیدواریم از این پیک خارج شویم و اگر جهش این ویروس نبود، ما این پیک را در کشور نداشتیم و ویروس انگلیسی از عراق وارد خوزستان و از آن‌جا وارد استان‌های هم‌جوار شده و بعد نیز به سراسر کشور کشید. این ویروس شدت عمل نشان می‌دهد و با سرعت منتقل می‌شود و با ویروس ووهان متفاوت است؛ این اساس مشکل ما در پیک چهارم است. کسی به‌دنبال علت‌های غلط نگردد و من به عنوان مسئول ستاد ملی مقابله با کرونا و رئیس‌جمهور به مردم ایران می‌گویم که عامل اصلی مشکل ما در این روزها ورود ویروس انگلیسی به داخل کشور است که از عراق وارد کشور شده است.

رئیس‌جمهور گفت: البته همیشه مراسماتی مانند عروسی و آیین‌های ملی مانند عید، سفرها، ترددها و دورهمی‌ها تأثیرگذار است و هرجا مقداری رعایت‌ها کاهش یابد، دچار مشکل می‌شویم و باید دست‌به‌دست هم بدهیم تا در اسرع وقت از این پیک عبور کنیم.

روحانی به مسئله واکسن کرونا پرداخت و خاطر نشان کرد: امروز یک کلید برای حل مسئله، واکسن است و باید انواع واکسن‌هایی که می‌تواند وارد شود به کشور بیاید و اتفاقا شرکت‌های خصوصی راحت‌تر می‌توانند واکسن را وارد کنند و نمی‌توانیم منتظر واکسن داخلی در فصل تابستان باشیم و باید در فصل بهار از واکسن‌های خارجی استفاده کنیم و اگر هر شرکت و موسسه‌ای برای واردات واکسن کوچک‌ترین مشکلی دارد، مستقیما به دفتر رئیس‌جمهور نامه بنویسد و من مستقیما مسئله را دنبال می‌کنم و می‌تواند میلیون‌ها دوز واکسن وارد کشور شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها