jamejamonline
سیاسی دولت کد خبر: ۱۳۱۰۹۴۸   ۲۶ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۲:۱۸

رئیس جمهور گفت: کسی به‌دنبال علت‌های غلط نگردد و من به عنوان مسئول ستاد ملی مقابله با کرونا و رئیس‌جمهور به مردم ایران می‌گویم که عامل اصلی مشکل ما در این روزها ورود ویروس انگلیسی به داخل کشور است که از عراق وارد کشور شده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در آیین افتتاح طرح‌های صنایع پتروشیمی وزارت نفت در استان‌های فارس (مهر)، بوشهر (عسلویه) و مرکزی (شازند) که به‌صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، طی سخنانی درباره پیک چهارم کرونا که اوج گرفته و تعداد مرگ ومیرها را به بالای 300 نفر و آمار مبتلایان را به بیش از 25000 نفر رسانده است، اظهار داشت: باید توجه داشته باشیم که هنوز به اوج این پیک نرسیده‌ایم و هفته آینده در برخی استان‌ها شرایط سخت‌تری خواهیم داشت.

وی افزود: امیدواریم از این پیک خارج شویم و اگر جهش این ویروس نبود، ما این پیک را در کشور نداشتیم و ویروس انگلیسی از عراق وارد خوزستان و از آن‌جا وارد استان‌های هم‌جوار شده و بعد نیز به سراسر کشور کشید. این ویروس شدت عمل نشان می‌دهد و با سرعت منتقل می‌شود و با ویروس ووهان متفاوت است؛ این اساس مشکل ما در پیک چهارم است. کسی به‌دنبال علت‌های غلط نگردد و من به عنوان مسئول ستاد ملی مقابله با کرونا و رئیس‌جمهور به مردم ایران می‌گویم که عامل اصلی مشکل ما در این روزها ورود ویروس انگلیسی به داخل کشور است که از عراق وارد کشور شده است.

رئیس‌جمهور گفت: البته همیشه مراسماتی مانند عروسی و آیین‌های ملی مانند عید، سفرها، ترددها و دورهمی‌ها تأثیرگذار است و هرجا مقداری رعایت‌ها کاهش یابد، دچار مشکل می‌شویم و باید دست‌به‌دست هم بدهیم تا در اسرع وقت از این پیک عبور کنیم.

روحانی به مسئله واکسن کرونا پرداخت و خاطر نشان کرد: امروز یک کلید برای حل مسئله، واکسن است و باید انواع واکسن‌هایی که می‌تواند وارد شود به کشور بیاید و اتفاقا شرکت‌های خصوصی راحت‌تر می‌توانند واکسن را وارد کنند و نمی‌توانیم منتظر واکسن داخلی در فصل تابستان باشیم و باید در فصل بهار از واکسن‌های خارجی استفاده کنیم و اگر هر شرکت و موسسه‌ای برای واردات واکسن کوچک‌ترین مشکلی دارد، مستقیما به دفتر رئیس‌جمهور نامه بنویسد و من مستقیما مسئله را دنبال می‌کنم و می‌تواند میلیون‌ها دوز واکسن وارد کشور شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

فهم مسؤولانه

فهم مسؤولانه

 انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 برگزار شد و این بار هم مثل همیشه مردم ما با درایت و هوشمندی، در یک جشن ملی و سیاسی، حضور شکوهمندی داشتند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر