معاون فروش و امور مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین

٩٠ هزار مشترک در استان قزوین از برق رایگان برخوردار شدند

معاون فروش و امور مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین گفت : با رعایت الگوی مصرف برق بیش از 90 هزار مشترک تحت پوشش طرح برق امید قرار گرفته و هزینه ای برای انرژی برق پرداخت نکردند.
کد خبر: ۱۳۱۰۹۴۱

به گزارش جام جم آنلاین قزوین، سید محمد قافله باشی در خصوص اجرای طرح ملی امید اظهارداشت:طرح تخفیف ۱۰۰ درصدی مشترکان کم‌مصرف برق با نام «طرح برق امید» از آبان ماه سال گذشته به صورت رسمی کلید خورد و مهم‌ترین ویژگی این طرح رایگان شدن هزینه برق مشترکینی است که در ماه‌های گرم سال، کمتر از ۱۰۰ کیلووات ساعت و در سایر زمان‌ها کمتر از ۸۰ کیلووات ساعت مصرف دارند.

قافله باشی تصریح کرد: این طرح می تواند مشترکین کم مصرف واقعی را تحت پوشش قرار داده و مشوقی برای سایر مشترکین پرمصرف و حرکت در مسیر مدیریت مصرف در کشور باشد.

معاون فروش و امور مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین یادآورشد: میانگین متوسط مصرف  ماهیانه مشترکین خانگی استان  150 تا 170 کیلو وات است که بیشترین مصرف در شهر قزوین با 170 کیلو وات متوسط مصرف  ماهیانه  می باشد .

قافله باشی اظهارداشت: در سال گذشته دو میلیون و 106 هزار و 109 فقره قبض سبز( به صورت پیامکی) در استان صادر شد که از این تعداد محاسبه 119 هزار قبض مشترک، صفر بوده که از این تعداد 57 هزار مشترک روستایی و 61 هزار مشترک شهری است .

147 هزار مشترک تحت پوشش برق امید

وی گفت:  که تعداد قبوض برق صادره که مشمول طرح برق امید شدند  147 هزار و 663 مشترک بود.

قافله باشی بیان کرد : 44 هزار و 378 فقره از قبوض برق امید روستایی و 103 هزار و 285 قبض شهری است  که می توان گفت این تعداد از مشترکین الگوی مصرف را  بخوبی رعایت کرده اند.

وی اضافه کرد: میزان الگوی مصرف در 8 ماهه سال تا  سقف 200 کیلو وات ساعت  ماهیانه و در ماههای خرداد، تیر، مرداد و شهریور 300 کیلووات ساعت  ماهیانه است.

معاون فروش و امور مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین تصریح کرد: در خرداد ماه سال گذشته 634 هزار و 208 فقره قبض صادر شده که نشان می دهد این تعداد مشترکین الگوی مصرف را رعایت نکردند که 115 هزار و 281 فقره آن روستایی و 518 هزار و 937 فقره آن شهری است.

90 هزار و 750 فقره قبض برق امید

وی اضافه کرد: مشترکینی که در یک دوره یا بیشتر مشمول طرح برق امید شدند 90 هزار و 750 فقره است که 60 هزار و 801 فقره آن شهری و 29 هزار و 949 فقره آن روستایی است.

قافله باشی یادآورشد: تعداد مشترکین خانگی برق در استان حدود 480 هزار مشترک است که معادل 18 درصد این جمعیت تحت پوشش برق امید قرار گرفته اند

وی اظهار داشت : از مشترکین پر مصرف انتظار داریم در سال 1400 همانند مشترکین خوش مصرف خودرا در ردیف افرادی قرار دهند که الگوهای تعیین شده را رعایت کرده و در تامین انرژی پایدار در استان همراه شرکت توزیع نیروی برق باشند.

معاون فروش و امور مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین گفت: با توجه به کاهش بارشها در فصل جاری و پیش بینی گرم شدن هوا و افزایش مصرف انرژی از مشترکین خانگی انتظار داریم برای جلوگیری از کاهش تولید در کارخانه ها در مدیریت مصرف برق و صرفه جویی در انرژی مشارکت کنند تا چرخ صنعت و کشاورزی همچنان با سرعت در مسیر تولید به حرکت درآید.

مشترکین نرم افزار « برق من » را نصب کنند

قافله باشی اضافه کرد: با توجه به شرایط کرونایی و ضرورت بهره گیری از خدمات غیر حضوری و الکترونیکی از شهروندان انتظار داریم با نصب نرم افزار« برق من» از خدمات متعدد این فضا استفاده کنند.

وی افزود : در راستای طرح تحول دیجیتال در صنعت برق و همچنین رفاه و آسایش مردم، ارائه خدمات غیرحضوری به مشتریان در دستور کار توانیر قرار گرفته و اولین طرح تحول دیجیتال با حذف قبوض کاغذی و جایگزینی قبوض الکترونیک شروع شده که تقریباً تمام خدمات مربوط به برق خانگی در اختیار کاربر قرار می گیرد.

قافله باشی اظهارداشت: دریافت صورت ‌حساب، مشاهده آخرین قبض، سابقه مصرف و پرداخت، ماشین‌حساب تعرفه، خوداظهاری قرائت کنتور،بررسی صورت ‌حساب و تسویه‌حساب از جمله خدمات غیر حضوری قابل دریافت است.

وی بیان کرد:در بخش خدمات مشترکین هم درخواست انشعاب جدید، تفکیک یا ادغام، وصل مجدد انشعاب، تغییر مکان داخلی، جمع‌آوری موقت انشعاب، آزمایش کنتور، درخواست اصلاح نام، اصلاح اطلاعات، درخواست افزایش یا کاهش انشعاب، اصلاح سرویس انشعاب، قطع موقت انشعاب، نصب مجدد انشعاب، جمع‌آوری دائم انشعاب، تغییر تعرفه، تغییر نام مشترک امکان پذیر است.

پرداخت 13 میلیارد ریال پاداش همکاری به صنایع استان

معاون فروش و امور مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین اظهارداشت: از همکاری صنایع در زمستان سال گذشته رضایت داریم و قدردان آنها هستیم که با مدیریت مصرف در صنعت توانستیم از بحران مقطعی در زمستان عبور کرده وخاموشی نداشته باشیم.

وی گفت: در زمستان سال گذشته 13 میلیارد ریال پاداش همکاری برای مدیریت مصرف انرژی به صنایع پرداخت شد و امسال هم آماده همکاری با صاحبان واحدهای صنعتی و تولیدی برای عبور از پیک تابستان هستیم.

قافله باشی اضافه کرد: در استان 4 هزار مشترک صنعتی داریم که 2400 مشترک صنعتی و دیماندی است که بیشترین همکاری را با شرکت توزیع نیروی برق استان داشته اند و مابقی مشترک عادی هستند.

برچسب ها: برق مشترکین طرح
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها