سخنگوی وزارت خارجه چین در سخنانی تصریح کرد: مسلمانان سراسر جهان مدتهاست گرفتار آمریکا هستند؛ واشنگتن سعی دارد عصبانیت جامعه مسلمانان را از خود دور کند.
کد خبر: ۱۳۱۰۷۲۴

به گزارش جام جم آنلاین، «ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت خارجه این کشور امروز سه شنبه در نشست هفتگی خود در پاسخ به ادعاهای اخیر «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در خصوص وضعیت مسلمانان استان «سین کیانگ» گفت: آمریکا سرخپوستان خود را نسل‌کشی کرد. سیاه پوستان را معامله و به بردگی گرفت و بی‌شرمانه به کشورهای دیگر حمله و در امور آنها دخالت کرد. شواهد مستدلی هم در زمینه جنایت‌های مختلف آمریکا وجود دارد.

سخنگوی وزارت خارجه چین در این خصوص تصریح کرد: همانطور که واقعیت نشان داده است، توطئه های شرورانه آمریکا در اختلاف افکنی، تاثیری بر کشورهای مسلمان ندارد. آمریکا در حال سرپوش گذاشتن بر سوابق تأسف بار خود در مورد رفتار با مسلمانان است. از سال ۲۰۰۱ به این سو، ایالات متحده عملیات نظامی را در بیش از ۸۰ کشور تحت عنوان مبارزه با تروریسم آغاز کرد و به واسطه آن بیش از ۸۰۰ هزار نفر از جمله ۳۳۰ هزار غیرنظامی جان خود را از دست داده اند. ایالات متحده با استناد به یک لوله آزمایش حاوی پودر لباسشویی و یک فیلم، آشکارا به کشورهای مستقل از جمله عراق و سوریه حمله کرد و باعث کشته شدن شدن ده‌ها هزار غیرنظامی و بی‌خانمان شدن میلیون‌ها نفر شد.

«ژائو لیجیان» در ادامه اضافه کرد: آیا آمریکا اینگونه به مسلمانان بها می‌کند؟ چرا ایالات متحده فقط نسبت به مسلمانان در سین کیانگ نگران است؟ مسلمانان سراسر جهان مدتهاست که گرفتار ایالات متحده هستند و این کشور به هیچ وجه به مسلمانان اهمیت نمی‌دهد و سعی دارد عصبانیت جامعه مسلمانان را از خود دور کند.

این در حالیست که «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا پیشتر و در اقدامی عوام‌فریبانه آغاز ماه مبارک رمضان را به مسلمانان تبریک گفته بود!

منبع: مهر

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها