jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۱۰۶۷۱   ۲۴ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۳:۲۵

از سوی معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام

زمان تحویل نخستین محموله واکسن برکت به وزارت بهداشت اعلام شد

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام گفت: نخستین محموله واکسن ستاد اجرایی، اواخر اردیبهشت ماه در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر؛ علی عسگری امروز در حاشیه مراسم اهدای ۵۰۰ هزار بسته معیشتی به خانواده‌های مناطق کم برخوردار گفت: در ادامه پنجمین مرحله رزمایش احسان و همدلی، امروز ۵۰۰ هزار بسته معیشتی در بین خانواده‌های شناسایی شده توزیع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ستاد اجرایی فرمان امام از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا امروز ۵ میلیون بسته معیشتی در بین خانواده‌ها در مناطق محروم توزیع کرده است افزود: این فرآیند تا پایان کنترل و پیشگیری از این ویروس ادامه خواهد داشت.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام تاکید کرد: بسته‌های معیشتی در مناطق محروم و خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا توزیع می‌شود.

عسگری با تاکید بر اینکه بخش عمده‌ای از این مرحله از رزمایش پیش از نوروز در بین خانواده‌های مورد نظر توزیع شد گفت: امروز نیز قرار است ۵۰۰ هزار بسته معیشتی در بین خانواده‌ها توزیع شود.
به گفته وی، این بسته‌ها شامل برنج، روغن، ماکارانی، حبوبات و … است که هزینه ریالی آن ۴۰۰ هزار تومان محاسبه شده است.

وی با اشاره به اینکه در ایام ماه مبارک رمضان و همزمان با پویش افطاری، مرغ و گوشت گرم نیز در مناطق محروم توزیع خواهد شد گفت: این اقدام برای این است تا بخش کوچکی از آلام و رنج مردم در این ایام برطرف شود.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام در مورد آخرین وضعیت تولید واکسن توسط ستاد اجرایی نیز گفت: هفته گذشته اتفاقات خوبی رقم خورد و توانستیم میزان تولید را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده نخستین محموله واکسن ستاد اجرایی اواخر اردیبهشت ماه در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌گیرد و در ادامه نیز در خرداد و تیر ماه مراحل بعدی ادامه پیدا خواهد کرد.
وی به پویش آزادی زندانیان در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: این پویش نیز با همکاری ستاد اجرایی و برنامه عصر جدید اجرا خواهد شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

براساس آخرین برنامه‌ها، روند تولید و كارآزمایی بالینی فاز3 واكسن تولید انستیتو فینلای كوبا با مشاركت انستیتو پاستور ایران، در كشورهای ایران و كوبا به‌خوبی پیش می‌رود.

موج پنجم کرونا در راه است؟

موج پنجم کرونا در راه است؟

براساس مشاهدات میدانی می‌توان گفت موج چهارم کرونا در بسیاری از استان‌ها در حال فروکش است و این روزها از قله موج چهارم کرونا عبور کرده‌ایم.

تهران سینوسی

تهران سینوسی

آمار مبتلایان روز گذشته در تهران نشان می‌دهد با این‌که تعداد بستری‌ها همچنان بالاست اما تهران روزهای تقریبا آرام‌تری را نسبت به چند روز گذشته می‌گذراند؛ البته آرام نه به معنای این‌که سیر نزولی داشته باشیم بلکه این روند کاملا سینوسی است؛ یعنی مدام در حال بالا و پایین‌شدن است و به هیچ‌کدام از موج‌های نزولی‌اش نمی‌شود اطمینان کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش