jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۱۳۱۰۵۵۸   ۲۳ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۷:۵۲

سخنگوی سازمان انرژی اتمی درباره حادثه دیروز در نطنز با بیان اینکه جواب استکبار را خواهیم داد، گفت: گوش به فرمان مقام معظم رهبری صنعت هسته‌ای را حفظ و تقویت می‌کنیم.

به گزارش جام جم آنلاین، بهروز کمالوندی، معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی که روز گذشته (یکشنبه) ۲۲ فروردین در پی بازدید از حادثه اخیر رخ داده در تاسیسات غنی سازی نطنز به این منطقه سفر و دچار حادثه شده بود، در اظهاراتی ضمن شرح ماوقع، گفت که بعد از وقوع حادثه در نطنز به همراه آقای صالحی عازم این محل بوده و در حین بازدید در داخل دریچه‌ای سقوط کرده که هفت الی هشت متر ارتفاع داشته و روی آن آلومینیوم بوده و مشخص نبوده که زیر آن خالی است.

وی افزود: الحمد‌الله چون با پا سقوط کردم بیشتر صدمه به پا و ستون فقرات بود. چون کلاه ایمنی بر سرم داشتم آسیبی به سر وارد نشده، ولی قسمتی از بالای گونه صدمه دیده که بخیه زدند.

معاون رئیس سازمان انرژی اتمی ضمن قدردانی از کادر بیمارستان آیت الله یثربی کاشان اظهار داشت: عملی انجام شد و بحمدالله خوب بوده و باید ستون فقرات را مراقبت کنیم. ان‌شاءالله بلند می‌شویم و باز هم می‌آییم و جواب استکبار جهانی را می‌دهیم. نمی‌گذاریم حتی یک فرد کوچکی مثل من هم از این لشکرهایی که در این صنعت افتخارآمیز هسته‌ای کار می‌‌کنند، کم شود.

کمالوندی افزود: خودمان را با چنگ و دندان می‌کشیم تا جواب این‌ها را بدهیم.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی همچنین درباره حادثه دیروز در نطنز که صالحی آن را تروریسم هسته‌ای خواند، گفت: خوشبختانه به کسی صدمه نرسیده و می‌توانند با همت متخصصان و دانشمندان به زودی بخش‌های صدمه دیده را جبران کنند و من مطمئن هستم.

وی با اشاره به حادثه‌ای که تیر ماه ۱۳۹۹ در مرکز مونتاژ سانتریفیوژهای نطنز رخ داد که روز شنبه ۲۱ فروردین ماه و همزمان با پانزدهمین بزرگداشت روز ملی فناوری هسته‌ای دوباره افتتاح شد، اظهار داشت: دانشمندان علی‌رغم گذشت هشت ماه از آن حادثه، دوباره ظرفیت را ایجاد کردند و این را نیز ان‌شاءالله جبران می‌کنیم. ما فرزندان این آب و خاک هستیم و همه وجودمان برای این آب و خاک است و ان‌شاءالله گوش به فرمان مقام معظم رهبری این صنعت را حفظ و تقویت می‌کنیم.

وی بیان کرد: صنعت هسته‌ای برای رفاه مردم و به نفع مردم است. این بیمارستان هم یکی از دریافت کنندگان رادیودارو صنعت هسته‌ای است.

کمالوندی اظهار داشت: بر دشمن غالب هستیم. تجربه ۴۰ سال کار دیپلماتیک داریم و یقین دارم موفق خواهیم شد. با همت و اراده و اعتقاد خاص به یاری خدا، بر آنها مسلط می‌شویم و ان‌شاءالله ادامه دهنده راه شهدا و شهدای هسته‌ای باشیم.

گفتنی است، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی نیز همچنین امروز در جمع خبرنگاران و در حاشیه افتتاح مرکز ملی فناوری‌های کوانتومی درباره اتفاقی که دیروز برای بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان اتفاق افتاده، گفت: اتفاقی که برای برادر عزیزمان آقای کمالوندی روی داد، حادثه ناگواری بود. ما برای بازدید به نطنز رفته بودیم که ناگهان کنترل را از دست دادند و افتادند. مچ پایشان آسیب دید و مقداری از سر و نزدیک چشم آسیب دیدند. اقداماتی در کاشان برای ایشان انجام شد و به زودی به تهران منتقل می‌شود و حال عمومی‌شان خوب است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

اتفاقی مبارک

اتفاقی مبارک

اعلام حکم خلع‌ ید مالک متخلف هفت تپه، اتفاق میمون و مبارکی بود که متاثر از زحمات مجموعه‌هایی از نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی بود.

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

پس از روی كار آمدن بایدن در آمریكا و امیدواری برخی جریان‌ها به تكرار تجربه‌های گذشته در مذاكره با غرب، رهبر انقلاب حرف قطعی را درباره نحوه مواجهه ایران با كشورهای عضو برجام، چنین اعلام كردند: «اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، باید آمریكا همه تحریم‌ ها را در عمل لغو كند و ما بعد راستی‌آزمایی كنیم.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر