رییس سازمان صنعت معدن و تجارت ایلام خبر داد:

۷۵ هزار مورد بازدید از واحدهای صنفی ایلام انجام شد

title
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین از اجرای طرح نظارتی وِیژه ماه مبارک رمضان از امروز در استان خبر داد.
کد خبر: ۱۳۱۰۵۰۷

به گزارش جام جم آنلاین قزوین، عزیزاله افضلی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: در آستانه ماه مبارک رمضان و افزایش تقاضای مردم برای تأمین برخی از کالاها، به ویژه مواد لبنی، پروتئینی، برنج، روغن، قند و شکر، خرما، میوه، سبزیجات و شیرینی‌های پر مصرف مرسوم در این ایام، طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان در استان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به تشدید فعالیت تیم‌های بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف در این ایام تاکید کرد: این طرح با هدف صیانت از حقوق مصرف کنندگان و با رویکرد پیشگیری و پایش مستمر بازار و توجه ویژه به موضوع تأمین و توزیع به هنگام کالا‌های پرمصرف در ماه مبارک رمضان همزمان با سراسر کشور در سطح استان اجرا خواهد شد.

وی همچنین تسهیل و تسریع در دسترسی مردم به کالا‌های مورد نیاز با قیمت مصوب و مناسب، نظارت بر عملکرد واحد‌های تولیدی، توزیعی و خدماتی و برخورد با تخلفات احتمالی با همکاری اتاق‌های اصناف و سایر دستگاه‌های نظارتی را از دیگر اهداف اجرای این طرح اعلام کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خاطرنشان کرد: اقلام نظارتی مورد تاکید در این طرح شامل: خرما، برنج، قند و شکر، شیرینی‌های پرمصرف، اقلام لبنی و پروتئینی است.

افضلی با تاکید بر ضرورت همکاری همه صنوف با بازرسان در اجرای این طرح اظهار داشت: رعایت نرخ‌های مصوب و سود قانونی، نصب برچسب قیمت بر روی تمامی کالاها، صدور فاکتور رسمی در قبال فروش کالا، تداخل صنفی، از جمله موارد مورد تاکید در اجرای این طرح می‌باشد که همه صنوف ملزم به رعایت آن هستند.

وی افزود: همچنین در این طرح برای تنظیم بازار، برنج وارداتی ۱۱۲۱ هندی به قیمت ۱۸۵ هزار ریال، برنج وارداتی تایلندی به قیمت ۱۲۵ هزار ریال، شکر خانوار بسته بندی یک کیلوگرمی به قیمت ۸۷ هزار ریال، گوشت قرمز منجمد به قیمت ۸۰۰ هزار ریال، روغن نباتی مطابق نرخ مصوب توزیع می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: ستاد خبری سازمان صنعت معدن و تجارت نیز همزمان با اجرای طرح به صورت شبانه روزی فعال خواهد بود و مردم می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلفی، شکایات خود را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ ستاد خبری این سازمان برای رسیدگی اعلام کنند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها