jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۱۰۴۶۴   ۲۳ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۰:۳۸

در نامه‌ای به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی؛

وزیر بهداشت بر ضرورت نظارت مستمر بر اجرای پروتکل‌ها تاکید کرد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به روسای دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بر نظارت مستمر و بی وقفه بر اجرای پروتکل‌ ها و انعکاس هرگونه نقض شیوه‌نامه ها جهت برخورد قانونی به مراجع ذی صلاح تاکید کرد.

به گزارش جام جم آنلاین، سعید نمکی روز یکشنبه در این نامه تصریح کرد: پیرو نامه های شماره ۲۷/۱۰۰ مورخ ۱۸ / ۰۱ / ۱۴۰۰ و ۳۸/۱۰۰ مورخ ۲۰/ ۰۱ / ۱۴۰۰، از آنجایی که هرگونه عدم رعایت پروتکل ها می تواند در اشاعه بیماری و تشدید موارد ابتلاء و همچنین سنگینی بار مراکز بهداشتی، درمانی به خصوص بیمارستان های دانشگاهی موثر باشد لذا نظارت مستمر و بی وقفه بر اجرای پروتکل ها و انعکاس هرگونه نقض شیوه نامه ها جهت برخورد قانونی به مراجع ذی صلاح الزامیست.

وی افزود:‌ شایسته است همه روزه گزارشی از سطح رعایت پروتکل ها، موارد عدم رعایت، مکاتبات انجام شده در مورد اعلام شرایط غیرمنطبق با پروتکل ها به مراجع ذی صلاح و همچنین برخورد یا عدم پیگیری مناسب را به دفتر اینجانب منعکس نمائید.

وزیر بهداشت پیشتر نیز در نامه ای به مدیران و نیروهای حوزه سلامت تاکید کرد: در اجرای پروتکل ها و اصرار به اعمال محدودیت ها با هیچکس مماشات نکنید.

نمکی همچنین طی نامه ای دیگر به معاونین درمان، بهداشت و غذا و دارو وزارت بهداشت و روسای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، هفت بند راهبرد اجرایی جهت کاهش فشار سنگین به بخش های بستری و احتمال کمبود تخت بیمارستانی به خصوص مراقبت های ویژه را ابلاغ کرد.

منبع: وبدا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها