هفته بیستم لیگ دسته اول فوتبال ایران

جدال مدعیان در کرمان و برخورد قعرنشینان و بالانشینان

در دیدارهای هفته بیستم لیگ دسته اول فوتبال که روز سه‌شنبه برگزار می‌شود تقریبا اکثر تیم‌های بالانشین جدول به مصاف تیم‌های قعرنشین می‌روند.
کد خبر: ۱۳۱۰۴۳۵

به گزارش جام جم آنلاین، مسابقات لیگ دسته اول فوتبال به اوج حساسیت‌ رسیده است.

در حال حاضر مس کرمان با 35 امتیاز در صدر جدول قرار دارد. مس صدرنشین 4 امتیاز با تیم دوم جدول که فجرشهید سپاسی است فاصله دارد.

این در حالی است که تیم‌های استقلال خوزستان و شهرداری آستارا هم مثل فجر 31 امتیازی هستند و به دلیل تفاضل گل در رده‌های سوم و چهارم قرار دارد.

تیم هوادار تهران هم با 30 امتیاز در رده پنجم قرار دارد. به این ترتیب می‌توان گفت در حال حاضر 5 مدعی اصلی صعود به لیگ برتر مشخص شده‌اند.

هرچند که برخی تیم‌های دیگر مثل ملوان، بادران، شاهین شهرداری بوشهر و پارس جنوبی هم پشت سر این تیم‌ها قرار دارند.

حساس‌ترین مسابقه در کرمان برگزار می‌شود جایی که مس صدرنشین میزبان شهرداری آستاراست. شهرداری آستارا هفته گذشته بدون رافت بازنده شد تا دو پله در جدول سقوط کند و به رده چهارم برسد.

مس کرمان هم اگر در این مسابقه پیروز شود فاصله‌اش را با سایر تعقیب کنندگان بیشتر خواهد کرد. بعید است شهرداری آستارا با سرمربی جدیدش بتواند نتایج بازی‌های قبل را تکرار کند.

فجرسپاسی تیم دوم جدول هم به مصاف تیم قعرنشین نود ارومیه خواهد رفت. نود که در رده هفدهم جدول است می‌خواهد در لیگ یک باقی بماند و بنابراین با تمام توان به میدان خواهد رفت.

دو تیم برای برد بازی خواهند کرد. یکی برای صعود به لیگ برتر و دیگری برای بقا بازی خواهد کرد. نود ارومیه تیمی است که برخی دیگر از حریفان مدعی هستند بازیکن غیرقانونی دارد. پارس جنوبی یکی از این شاکی‌هاست.

استقلال خوزستان در خانه چوکا باید به میدان برود. چوکا تیم رده شانزدهمی جدول است و این تیم هم برای بقا بازی می‌کند به این ترتیب دومین تقابل تیم‌های مدعی با تیم‌های در خطر سقوط هم جذاب خواهد شد.

این هفته قعرنشینان می‌توانند در تغییر ترکیب تیم‌های بالای جدول نقش داشته باشند. چوکا هفته گذشته دربی گیلان را به ملوان واگذار کرد.

تیم هوادار رده پنجمی در شیراز به مصاف قشقایی شیراز خواهد رفت. قشقایی رده پانزدهمی هم 19 امتیازی است که باید برای بقا یک تیم مدعی دیگر را شکست بدهد.

نکته جالب تر و عجیب‌تر اینکه تیم رده هفتم جدول هم به مصاف آرمان گهر رده چهاردهمی می‌رود. در واقع برخورد مدعیان و قعرنشینان باعث شده که هفته بیستم لیگ هفته‌ای ویژه و حساس باشد، شاید نتایج این هفته مسابقات در صعود و سقوط تیم‌ها نقش تعیین کننده‌ای داشته باشد.

ملوان که با دو برد متوالی خود را به رده هشتم جدول لیگ رسانده به مصاف رایکای بابلی می‌رود که نادر دست نشان را به دلیل کرونا در اختیار ندارد. سرمربی رایکا همچنان در بیمارستان در حال نبرد با ویروس کروناست.

رایکا هفته گذشته هم بدون دست نشان پیروز شد. خوشه طلایی ساوه هم بالاخره موفق شد از این هفته در ورزشگاه خانگی خود در ساوه از حریفان میزبانی کندو این تیم باید به مصاف شاهین شهرداری بوشهر برود.

گل ریحان البرز که با اصغر مازیار نتوانست موفقیتی به دست بیاورد به قعر جدول سقوط کرد و اکنون آخرین تیم جدول است.

مازیار که معمولا به عنوان کارشناس فوتبال در برنامه‌های رادیویی وتلویزیونی حاضر می‌شد در میدان عمل خودش ناکام ماند! این تیم این هفته به مصاف پارس جنوبی رده نهمی خواهد رفت.

استقلال ملاثانی و خیبر خرم آباد تیم‌های رده دوازدهم و سیزدهم به مصاف یکدیگر خواهند رفت. علی کریمی بعد از ناکامی در انتخابات فدراسیون فوتبال حالا در تیم خیبر خرم آباد به عنوان یک مشاور همه کاره حضور دارد.

اسامی داوران هفته بیستم لیگ دسته اول فوتبال:

سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

قشقایی شیراز-هوادار تهران

یعقوب آشوری- محمد صالح عرب آبادی – احسان حسن زاده – محمود صفائیان آزاد

ناظر: محسن فریمانی

ملوان بندرانزلی- رایکا بابل

مصطفی بینش – علی الفتی – داود عروجلو – هادی صحرایی

ناظر: صادق نوری

مس کرمان – شهرداری آستارا

یاسر همرنگ – فرهاد فرهاد پور – نظیر احمد حسین زهی – فرزین تمیزی

ناظر: رامین عرفانیان

نود ارومیه – فجر شهید سپاسی شیراز

رضوان سرشار – مسلم رحیم خانی – جعفر رهبرفام – امیر معصومی

ناظر: ایرج ساعدی

بادران تهران – آرمان گهر سیرجان

سعید لهراسبی – علیرضا مرادی – مجتبی قاسمی – علی صباحی

ناظر: اسماعیل آمری

خوشه طلایی ساوه – شاهین شهرداری بوشهر

پیمان فرخی مهر – امید افخمی – محسن دوستان – عادل بیت سیاح

ناظر: سخاوت سلیمان نژاد

چوکا تالش- استقلال خوزستان

مجید محمدی – مهرداد نجفی – رضا اسکندری – جواد نصرالهی

ناظر: محمد دوستی

پارس جنوبی جم بوشهر – گل ریحان البرز

علی محمدی پور – امیر قاسمی – محمد رعنایی – مجتبی مختاری

ناظر: سعید بطحایی

استقلال ملاثانی – خیبر خرم آباد

احمد محمدی – نوید عسگری – مسعود شیرانی – وحید مالکی

ناظر : سعادت الله باغبان

منبع: فارس

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها