jamejamonline
سیاسی دولت کد خبر: ۱۳۰۹۶۹۲   ۱۷ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۹:۳۱

معاون امنیتی وزیر کشور گفت: اسامی افرادی که قوانین را نقض کرده و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکردند به ما داده شده و علیه آن‌ها جریمه اعمال شود.

به گزارش جام جم آنلاین، حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی وزیر کشور در حاشیه جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا، اظهار کرد: مقرر شد ستادهای استانی کار را با جدیت دنبال کنند و کمیته عالی نظارت با مسوولیت وزارت بهداشت، نظارت عالیه را انجام می‌دهد.

وی افزود: وزارت بهداشت هر بخش، منطقه و استانی که پروتکل‌ها را رعایت نکردند به موقع اعلام می‌کنند تا مورد پیگیری قرار بگیرد. همچنین تعداد قابل توجهی از ناقضان مقررات قرنطینه‌ای شناسایی شده‌اند و در بانک اطلاعاتی وزارت بهداشت است قرار شد حداکثر ظرف یک هفته اسامی افراد با تست مثبت نقض کننده قرنطینه به نیروی انتظامی اعلام شود تا از آن طریق جریمه‌های قانونی برای آنان اعمال شود.

دبیر کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره تردد با کشورهای همسایه گفت: قبل از عید محدودیت‌هایی با کشور عراق اعمال کردیم که این محدودیت‌ها تا دو هفته دیگر تمدید شد و جز موارد ضروری و کارهای تجاری و تبادل کالا تردد به عراق انجام نمی‌شود.

ذوالفقاری ادامه داد: درباره ترکیه هم باتوجه به موافقت ریاست جمهوری و رییس ستاد ملی کرونا اعلام شد همه تورهای مسافرتی به ترکیه از روز گذشته جز موارد تردد بازرگانی تجاری و باری آن هم با رعایت پروتکل ها لغو شد.

وی افزود: مقرر شد با حمایت و پشتیبانی وزارت بهداشت و هلال احمر موضوع کنترل ترددها در مرزهای زمینی و هوایی با جدیت بیشتر و با دقت در چارچوب به موارد ابلاغ شده اعمال و تست‌ها انجام شود تا مشکلی برای کشور ایجاد نشود.

رییس کمیته امنیتی اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی هم در فاز پنجم با جدیت ادامه می‌یابد، اظهار کرد: کار غربالگری، قرنطینه و حمایت‌های لازم در این زمینه باید انجام شود و این طرح محله محوری که از چند ماه قبل شروع شده، با قدرت دنبال شود.

ذوالفقاری با قدردانی از مردم و دستگاه‌های فعال در حوزه مدیریت بیماری و انسجام خاطرنشان کرد: هیچ کشوری مانند جمهوری اسلامی به مدت طولانی اعمال محدودیت بیماری کرونا نداشته است.

معاون وزیر کشور گفت: از حدود ۵ آبان‌ماه طرح مدیریت هوشمند را در کشور اعمال کردیم و به طور مستمر آن را ادامه دادیم. هر شهری که وضعیت آن تغییر کرده، شراط اعمال محدودیت‌ها بر اساس وضعیت انجام شده است.

وی ادامه داد: بیشترین تشکر را باید از مردم در پنج گروه ادارات سازمان‌های دولتی، کسب و کارها، فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی، مراکز آموزشی و همچنین ترددها و سفرها داشته باشیم که شاهد همراهی این پنج گروه با ستاد ملی کرونا بودیم که این همراهی در مدیریت بیماری کرونا نقش موثری داشته است.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور خاطرنشان کرد: ملاک عمل برای همه ما مصوبات ستاد ملی است و هیچ پیشنهادی به ستاد ملی فرستاده نشده مگر با اظهارنظر و هماهنگی ۱۰۰ درصدی. در مواردی ممکن است اختلاف نظر کارشناسی در سطح ستاد ملی هم وجود داشته باشد اما ملاک عمل مصوبات ستاد ملی بوده است که در تمام این مدت و مراحل کار مد نظر قرار گرفته و مبنای تلاش جمعی بوده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها