jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۳۰۹۵۶۳   ۱۷ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۰:۰۶

وزیر جهاد کشاورزی گفت: بر اساس تصمیم سران قوا تمام مسئولیت‌های تجارت در بخش کشاورزی بر عهده وزارت جهاد کشاورز‌ی نیست و مسئولیت تنظیم بازار در محصولات اساسی را هم عهده دار نیستیم.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در نشست علنی امروز (سه شنبه 17 فروردین) مجلس شورای اسلامی در تشریح عملکرد این وزارتخانه در تامین نهادهای دامی، با بیان اینکه طرح جهش تولید در دیم‌زار‌ها را ایجاد کرده‌ایم، گفت: در این طرح که با ستاد اجرای فرمان امام خمینی (ره) آغاز کردیم، در ابتدا بهره برداری را در 660 هزار هکتار، 6 استان، 70 شهرستان و در سطح 74 هزار نفر برقرار کردیم. این مسئله موجب تثبیت شغل، درآمد و تولید 30 هزار تن در سطح مذکور شد.
 
وی ادامه داد: تراز تجاری ما در سال 98 از -6/767 به 2 میلیارد و 463 رسید. محصولات پروتئینی ما مانند گوشت قرمز 881 هزار تن، شیر 11 میلیارد تن، گوشت مرغ 2 میلیون و 500 هزار تن تولید داشت و در تخم مرغ و عسل هم مشکلی در تولید نداشتیم.
 
وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: در دو ماه گذشته از ابتدای سال تا بهمن 99 آماری بالاتر از بهمن ماه برای جوجه ریزی نداشتیم. سیستم جوجه ریزی از دامپزشکی، بیمه و گروه‌های ناظر کنترل می‌شود. میزان انحراف از جوجه ریزی 1/3 درصد بوده و ما با 90، 110 و میلیون تن تولید مشکلی در این حوزه نداشتیم.
 
خاوازی عنوان کرد: آمار احتکار و انجماد را در زمینه مرغ داریم. در تهران تقلب‌هایی در زمینه بسته بندی و... رخ می‌دهد. بالاخره دولت کارگروهی را با مسئولیت وزیر کشاورزی منصوب کرد که با 3 روز کاری و هماهنگی، فضای بازار و قیمت‌ها مناسب ساخت.
 
وی افزود: در زمینه مرغ، استان‌های سیستان و بلوچستان و کهگیلویه و بویراحمد با مشکلاتی مواجه بودند که استنان‌های معین قرار داد. سال 99 در واردات خود کفا شدیم. واردات ما در حوزه گوشت به یک چهارم تا یک پنجم رسید.
 
وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: بر اساس تصمیم سران قوا تمام مسئولیت‌های تجارت در بخش کشاورزی بر عهده وزارت جهاد کشاورز‌ی نیست و مسئولیت تنظیم بازار در محصولات اساسی را هم عهده دار نیستیم.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر