خاوازی:

مسئولیت تنظیم بازار در محصولات اساسی را نداریم

وزیر جهاد کشاورزی گفت: بر اساس تصمیم سران قوا تمام مسئولیت‌های تجارت در بخش کشاورزی بر عهده وزارت جهاد کشاورز‌ی نیست و مسئولیت تنظیم بازار در محصولات اساسی را هم عهده دار نیستیم.
کد خبر: ۱۳۰۹۵۶۳
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در نشست علنی امروز (سه شنبه 17 فروردین) مجلس شورای اسلامی در تشریح عملکرد این وزارتخانه در تامین نهادهای دامی، با بیان اینکه طرح جهش تولید در دیم‌زار‌ها را ایجاد کرده‌ایم، گفت: در این طرح که با ستاد اجرای فرمان امام خمینی (ره) آغاز کردیم، در ابتدا بهره برداری را در 660 هزار هکتار، 6 استان، 70 شهرستان و در سطح 74 هزار نفر برقرار کردیم. این مسئله موجب تثبیت شغل، درآمد و تولید 30 هزار تن در سطح مذکور شد.
 
وی ادامه داد: تراز تجاری ما در سال 98 از -6/767 به 2 میلیارد و 463 رسید. محصولات پروتئینی ما مانند گوشت قرمز 881 هزار تن، شیر 11 میلیارد تن، گوشت مرغ 2 میلیون و 500 هزار تن تولید داشت و در تخم مرغ و عسل هم مشکلی در تولید نداشتیم.
 
وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: در دو ماه گذشته از ابتدای سال تا بهمن 99 آماری بالاتر از بهمن ماه برای جوجه ریزی نداشتیم. سیستم جوجه ریزی از دامپزشکی، بیمه و گروه‌های ناظر کنترل می‌شود. میزان انحراف از جوجه ریزی 1/3 درصد بوده و ما با 90، 110 و میلیون تن تولید مشکلی در این حوزه نداشتیم.
 
خاوازی عنوان کرد: آمار احتکار و انجماد را در زمینه مرغ داریم. در تهران تقلب‌هایی در زمینه بسته بندی و... رخ می‌دهد. بالاخره دولت کارگروهی را با مسئولیت وزیر کشاورزی منصوب کرد که با 3 روز کاری و هماهنگی، فضای بازار و قیمت‌ها مناسب ساخت.
 
وی افزود: در زمینه مرغ، استان‌های سیستان و بلوچستان و کهگیلویه و بویراحمد با مشکلاتی مواجه بودند که استنان‌های معین قرار داد. سال 99 در واردات خود کفا شدیم. واردات ما در حوزه گوشت به یک چهارم تا یک پنجم رسید.
 
وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: بر اساس تصمیم سران قوا تمام مسئولیت‌های تجارت در بخش کشاورزی بر عهده وزارت جهاد کشاورز‌ی نیست و مسئولیت تنظیم بازار در محصولات اساسی را هم عهده دار نیستیم.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها