jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۱۳۰۹۳۵۶   ۱۵ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۸:۳۶

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان در اینستاگرام نوشت: در اجرای ماموریتی که برای تامین منافع ملی و رفع تحریم ها از گرده مردم، برعهده داریم ذره‌ای تردید نخواهیم کرد و لحظه‌ای سنگر را خالی نخواهیم گذاشت.

به گزارش جام جم آنلاین، سید عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (یکشنبه) و در آستانه نشست کمیسیون مشترک برجام در وین در اینستاگرامش نوشت: در اجرای ماموریتی که برای تامین منافع ملی جمهوری اسلامی ایران و رفع تحریم ها از گرده مردم، برعهده داریم ذره‌ای تردید نخواهیم کرد و لحظه‌ای سنگر را خالی نخواهیم گذاشت.

وی تصریح کرد: منطبق بر مواضع قطعی نظام و رهبری، مصاف سنگین ما در دفاع از منافع ملت، خون شهدا و آرما‌های انقلاب تا آخرین نفس ادامه خواهد داشت و هیچ تهدید و شانتاژی ما را از این مسیر منصرف نخواهد کرد.

به گزارش فارس، نشست مجازی کمیسیون مشترک برجام با حضور ایران و گروه ۱+۴ (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) و نماینده اتحادیه اروپا روز جمعه ۱۳ فروردین به صورت مجازی برگزار و شرکت کنندگان توافق کردند مذاکرات را به صورت رو در رو در روز سه شنبه ۱۷ فروردین ماه در شهر وین پایتخت اتریش از سر بگیرند.

آمریکایی ها هم اعلام کرده اند سه شنبه در وین حضور می یابند و رایزنی هایی با اعضای ۱+۴ خواهند داشت. بعد از انتشار خبر حضور هیأت آمریکا در وین، عراقچی و محمدجواد ظریف در اظهاراتی اعلام کردند که ایران هیچ مذاکره مستقیم یا غیرمستقیمی با هیأت آمریکایی در وین نخواهد داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انقلابی کارآمد

یک انقلابی کارآمد

سردار حجازی نمونه یک انسان متخلق بود. آشنایی ایشان با پدرم شهیدهمدانی به دوران دفاع‌مقدس بازمی‌گردد و در یک بازه زمانی یکساله از ۶۶ تا ۶۷ ارتباط و دوستی میان سرداران جعفری، همدانی و حجازی بیشتر می‌شود.

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر