رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد؛

بوشهر قطب تشخیص و درمان سرطان کشور

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر:

شناسایی 304 مورد ابتلای جدید در روز گذشته در استان

دکتر سعید کشمیری در مصاحبه با سیمای مرکز بوشهر گفت: در روز ۱۴ فروردین ماه ۳۰۴ مورد ابتلای جدید به بیماری کووید 19 در استان شناسایی شده است...
کد خبر: ۱۳۰۹۳۰۷

به گزارش جام جم آنلاین بوشهر؛ دکتر سعید کشمیری در مصاحبه با سیمای مرکز بوشهر گفت: در روز ۱۴ فروردین ماه ۳۰۴ مورد ابتلای جدید به بیماری کووید 19 در استان شناسایی شده است.

وی در مورد وضعیت کرونایی شهرستان های استان گفت: 4 شهرستان بوشهر، گناوه، دیلم و دشتستان به رنگ نارنجی بوده که از این شهرستان ها دیروز، 14 فروردین ماه شهرستان بوشهر به وضعیت قرمز کرونایی تبدیل شد.

دبیرستاد مقابله با کرونا در استان بیان کرد: در شرایطی که رنگ شهرستان به قرمز تغییر رنگ می دهد باید تمامی پاساژها و بازارها، برنامه های آموزشی، مراسم اجتماعی و مذهبی همه  بصورت کامل در شهرستان بوشهر تعطیل شوند.

دکتر کشمیری تصریح کرد: در شرایط خطر و قرمز کنونی باید رفت و آمدها کم شده و مردم تا حد امکان از منازل خارج نشوند.

وی با بیان شناسایی ۳۰۴ مورد ابتلای جدید در روز گذشته به بیماری کووید 19 در استان اظهار کرد: اگر ۱۰ نفر از اطرافیان هر کدام از این افراد مورد بررسی قرار گیرند، باید از ۳۰۰۰ نفر تست گرفته شود و اگر این روند همچنان رو به افزایش باشد تعداد افراد بیشتری را درگیر کرده و موارد بستری و مرگ و میر در استان سیر صعودی پیدا خواهد کرد.

دبیرستاد مقابله با کرونا ضمن توصیه به همه مردم استان و خصوصا 4 شهرستان گناوه، دیلم، دشتستان و بوشهر که در وضعیت خطرناک نارنجی ‌و قرمز قرار دارند، افزود: افرادی که به مسافرت رفته اند در منزل بمانند.

وی گفت: هم استانی های شریف هرگونه مراسم اعم از شادی یا عزا برگزار نکنند چون با برگزاری مراسم یعنی افراد بدون ماسک و فاصله در کنار همدیگر نشسته و احتمال انتقال بیماری در این وضعیت بیشتر می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی در استان بیان کرد: منشا اصلی بیماری در خانواده و دورهمی های برگزار شده در تعطیلات می باشد که به مرور خود را با افزایش موارد بستری نشان میدهد.

وی تصریح کرد:  در صورت داشتن علایم خفیف  بیماری کرونا  شرایط قرنطینه را رعایت نمایید و سریعا به پزشک یا مراکز خدمات جامع سلامت  16 ساعته کرونا مراجعه کرده و درمان را شروع کرده تا وارد فاز شدید بیماری نشوید.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها