jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۰۹۲۷۰   ۱۵ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۱:۲۱

نماینده روسیه در نهادهای بین المللی مستقر در وین می گوید اگرچه مسیر پیش رو دشوار است اما دلایلی برای خوشبینی پیرامون احیای برجام وجود دارد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در نهادهای بین‌المللی مستقر در وین، در پیامی توئیتری گفت که وضعیت منحصر به فردی پیرامون برجام به وجود آمده است.
 
وی در ادامه توضیح داد: همه مشارکت کنندگان و اکنون هم آمریکا مصمم به احیای توافق هستند. به نظر می‌رسد که اهداف راهبردی (همه طرفین) بر یکدیگر منطبق شده و دلایلی برای خوشبینی وجود دارد.
با این حال، این مقام روس هشدار داد که تلاش‌ها در راستای رسیدگی به این مسئله با موانعی مواجه است که رفع آنها نیازمند تشریک مساعی است.
 
اولیانوف، پیشتر در روز جمعه، به محض پایان نشست مجازی کمیسیون مشترک برجام هم گفته بود که در مسیری درست اما دشوار قرار داریم.
 
قرار است نشست حضوری این کمیسیون روز سه شنبه در وین برگزار شود. در این نشست هیئت آمریکایی هم بدون آنکه دیدار یا گفتگویی با مقامات ایرانی داشته باشد؛ حضور خواهد داشت.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر