مدیرکل استاندارد استان

صدور ۵۳ فقره پروانه استاندارد اجباری در استان قزوین

سیروس صارمی ،مدیرکل استاندارد قزوین گفت: پارسال ۵۳ فقره پروانه کاربرد نشان اجباری استاندارد برای کالا‌های تولید شده در استان صادر شد.
سیروس صارمی ،مدیرکل استاندارد قزوین گفت: پارسال ۵۳ فقره پروانه کاربرد نشان اجباری استاندارد برای کالا‌های تولید شده در استان صادر شد.
کد خبر: ۱۳۰۹۱۵۳

به گزارش خبرگزاری جام جم آنلاین قزوین، سیروس صارمی مدیرکل استاندارد گفت: سال گذشته برای ۳۳ کالای تولیدی در کارخانجات استان پروانه کاربرد نشان استاندارد تمدید و ۵۳ پروانه جدید نیز صادر شد.

مدیرکل استاندارد استان گفت: صنایع و واحد‌های تولیدی پیش از تولید کالا‌هایی که مشمول پروانه کاربرد نشان استاندارد اجباری هستند باید فرایند‌های فنی، اداری و قانونی را طی و از سازمان ملی استاندارد یا ادارات کل تابعه استانی پروانه دریافت کنند.

وی با بیان اینکه پروانه‌های کاربرد نشان استاندارد اجباری در بازه زمانی مشخص برای کالا‌های تولیدی صادر می‌شوند و پس از گذشت زمان مقرر نیاز به تمدید دارند، افزود: اگر واحد‌های تولیدی مربوطه در زمان مقرر برای تمدید نشان مراجعه نکنند، پروانه آن‌ها باطل می‌شود.

صارمی اظهار داشت: سازمان ملی استاندارد با استفاده از امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی خود و همچنین آزمایشگاه‌های همکار برای انواع کالا‌های تولیدی از محصولات شیمیایی و فلزی، سلولزی و لوازم خانگی گرفته تا مواد غذایی استاندارد تدوین می‌کند و واحد‌های تولیدی ملزم هستند تا این استاندارد‌ها را در تولیدات خود لحاظ کنند.

مدیرکل استاندارد یادآور شد: تولید محصولاتی که مشمول استاندارد اجباری هستند بدون اخذ پروانه کاربرد نشان تخلف است و پیگرد قانونی به همراه دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها