ائتلاف سعودی تجهیزات گسترده به مأرب ارسال کرد

ائتلاف سعودی تجهیزات گسترده و ادوات سنگین و نیمه سنگین زیادی را روانه مأرب برای ممانعت از آزادی این شهر کرده است.
کد خبر: ۱۳۰۸۵۴۸

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، منابع نظامی در استان مأرب گفتند که این استان روز سه‌شنبه (دیروز) شاهد تحرکات نظامی بی‌سابقه‌ای از سوی ائتلاف سعودی بود.

به نوشته وبسایت الخبر الیمنی، دولت سعودی تجهیزات و ادوات گسترده‌ای از استان‌های حضرموت، المَهَره و أبین روانه استان مأرب کرده است. تانک، نفربر و سلاح‌های سنگین جزء این تجهیزات است. دولت سعودی همچنین شبه‌نظامیان دولت مستعفی در این استان‌ها را مجبور کرده تا راهی مأرب شوند.

روز دوشنبه نیز ائتلاف سعودی، مزدوران سودانی را از استان «عدن» به ساحل «حضرموت» منتقل کرد تا در نهایت آن‌ها را به مأرب اعزام کند.

الخبر الیمنی در ادامه نوشت که انتقال گسترده سلاح به استان مأرب پس از آن صورت می‌گیرد که دولت ریاض پیشنهاد آتش‌بس و توقف درگیری‌ها را در شامگاه دوشنبه داد. انتقال تجهیزات با دو هدف صورت می‌گیرد؛ ابتدا خارج کردن سلاح‌های سنگین از پادگان‌های دولت منصور هادی در مناطق شرقی و به خصوص المهره و حضرموت و کنترل بیشتر بر این مناطق و دیگری ترس از تسلط قریب الوقوع ارتش و انصارالله یمن بر شهر مأرب، به طوریکه نیروهای دولت صنعاء به نزدیکی شهر رسیده‌اند.

روز گذشته نیز ارتش یمن از انهدام یک پهپاد تهاجمی-جاسوسی از نوع «ام‌.کیو ۹» متعلق به ائتلاف سعودی بر فراز استان مأرب خبر داد.

استان مأرب طی بیش از دو ماه است که شاهد درگیری شدید بین نیروهای دولت نجات ملی یمن (صنعاء) و نیروهای ائتلاف سعودی و دولت مستعفی یمن است که در این مدت نیروهای دولت نجات ملی و انصارالله از غرب این استان پیشروی‌های خوبی داشته و تا چند کیلومتری شهر مأرب، مرکز این استان پیشروی کرده‌اند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها