jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۰۸۳۰۶   ۰۱ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۱:۲۷

مدیرکل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو تاکید کرد؛

ردیابی سلامت محصولات غذایی و آشامیدنی/ تشدید نظارت های نوروزی

مدیرکل نظارت فرآورده های خوراکی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو، از فعالیت «کمپین تشدید نظارت های نوروزی» در سراسر کشور توسط کارشناسان نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، محمدحسین عزیزی گفت: به منظور تشدید نظارت بر محصولات خوراکی و آشامیدنی در ایام نوروز ۱۴۰۰، پایش محصولات در سطح عرضه توسط کارشناسان نظارت بر مواد غذایی در سطح کشور در قالب کمپین تشدید نظارت‌های نوروزی آغاز شد.

وی افزود: برای اجرای این برنامه مأموریت عملیاتی در سامانه ارزیابی، نظارت و بازرسی سازمان غذا و دارو (Audit) برای تمامی کارشناسان معاونت‌های غذا و دارو تعریف شده و بازرسان ضمن بازدید از فروشگاه‌ها و مراکز پخش در صورت مشاهده هرگونه عدم انطباق در محصولات غذایی و آشامیدنی اطلاعات کالای غیر منطبق را به صورت برخط و در سامانه ثبت و اقدامات قانونی لازم را به انجام می‌رسانند.

مدیرکل نظارت بر فرآورده‌های خوراکی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: این برنامه تا ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت. همچنین گزارش تحلیلی و آماری این مأموریت که به صورت هماهنگ و ملی اجرا می‌شود، متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

عزیزی خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌شود به کمک سامانه‌های رهگیری و ردیابی سازمان غذا و دارو بالغ بر ۵۰۰۰ محصول در این مدت پایش ولی صرفاً موارد عدم انطباق و مغایرت‌های مشاهده شده جهت پیگیری‌های قانونی و اصلاحات در سامانه ثبت می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خطر تعطیلی بدون پیشگیری

خطر تعطیلی بدون پیشگیری

از امروز محدودیت‌ها در شهرهای قرمز و نارنجی اجرا می‌شود، درحالی‌که پس از اعمال سیاست‌های نادرست، شاهد افزایش تعداد ابتلا و بستری افراد مبتلابه بیماری کرونا بودیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش