jamejamonline
زنجان کد خبر: ۱۳۰۷۲۹۰   ۲۳ اسفند ۱۳۹۹  |  ۲۱:۱۵

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان هشدار داد:

مردم در سنت خانه تکانی بر مصرف بهینه آب توجه داشته باشند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با تاکید بر ضرورت توجه به رعایت الگوی مصرف و استفاده بهینه از آب در سنت خانه تکانی توسط مردم در آستانه سال نو، نسبت به مصرف نادرست و غیر اصولی از این مایه حیات بخش هشدار داد.

title
به گزارش جام جم زنجان، علیرضا جزء قاسمی اظهار کرد:  با توجه به در پیش بودن نوروز باستانی و همزمانی انجام سنت خانه تکانی با اوج گیری کرونا و افزایش مصارف بهداشتی آب، ضروری است مشترکین استان در مدیریت مصرف آب اهتمام جدی داشته باشند.
وی افزود: در همین راستا شرکت آب و فاضلاب استان زنجان ضمن تاکید بر صرفه جویی مصرف آب و حذف مصارف غیر ضروری، از کلیه مشترکین خود درخواست می نماید از موکول نمودن مصارف به روزهای پایانی سال خودداری نمایند تا قطعی و یا افت فشار آب نداشته باشیم.
این مسئول خاطرنشان کرد: رفت و روب منزل با حداقل آب، استفاده از ماشین لباس شویی با حداکثر ظرفیت، نظافت حیاط و پارکینگ با حداقل آب، استفاده از سطل آب در شستن خودرو و فرش ها و کوتاه کردن زمان استحمام از جمله راهکارهایی است که می تواند استفاده از جریان مستمر آب را برای تمام مشترکین محقق سازد.
جزء قاسمی بیان داشت: خانه تکانی، سنتی است که برگرفته از تازگی و نو شدن است که با توجه به خشکسالی های اخیر و بحران کم آبی، ضروری است در این ایام و انجام نظافت آخر سال در مصرف آب صرفه جویی شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: