jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۰۷۱۲۷   ۲۲ اسفند ۱۳۹۹  |  ۱۰:۴۷

عضو انجمن علمی آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت ایران هشدار داد؛

سفرهای نوروزی دروازه ورود به پیک چهارم کرونا

عضو انجمن علمی آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت ایران با ابراز تاسف نسبت به تفاوت گفتار و عملکرد برخی مسئولان ستاد ملی کرونا درباره سفرهای نوروزی اظهار کرد: از یک سو اعلام می شود قرار نیست کسی به سفر برود و از طرف دیگر همه امکانات سفر نوروزی و خرید بلیط برای مردم مهیا شده است.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، محمدرضا محبوب‌فر در یک برنامه رادیویی با اشاره به شیوع کووید 19 درسطح کشور، گفت: ورودی شهرهای شمالی و مقاصد گردشگری در جنوب کشور با ممنوعیت تردد روبرو است، اما دفاتر خدمات مسافرتی تبلیغات وسیعی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه الگوی ابتلا به کرونای خانوادگی شده است و کشور وضعیتی نگران کننده دارد، ادامه داد: از جمله راه های انتقال این بیماری ازدحام جمعیت و دورهمی های خانوادگی است و تصور می کنم سفرهای نوروزی دروازه ورود به پیک چهارم کرونا خواهد بود.

غلامرضا منتظری، نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: هر بلیط نوروزی مجوزی برای ورودِ فرد به بیمارستان است که زمینه ساز مرگ و نابودی ما خواهد بود.

نائب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین با تاکید بر پرهیز از سفرهای نوروزی، افزود: وقتی تمام شواهد و قرائن نشان می دهد که فرجام این حرکت آسیب های فراوانی برای ما درپی خواهد داشت، باید تصمیمی هوشمندانه بگیریم و به یک لذت زودگذر در سفر توجه نکنیم.

وی ادامه داد: فرهنگ پرهیز باید پیاده سازی شود و تصور کنیم مسئولان توصیه ای هم به ما نکرده اند در دوران کرونا این ما هستیم که تصمیم می گیریم فرصت زندگی مان ادامه پیدا کند و یا متوقف شود.

ما هم قبول داریم که مردم خسته اند و فقط نوروز را پیش رو دارند اما نمی توان صفر و صدی با مردم برخورد کرد.

منتظری در پایان با اعلام اینکه نسبت به اصل صفر هیچ موافقتی وجود ندارد اما می توان دورهمی های نوروزی را هم با یک مدل تعریف کرد، افزود: اگر به طور کلی راه را بر روی مردم ببندیم، حساسیت ها بیشتر می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها