مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان کرمان در گفتگو با جام جم آنلاین

تلاش می کنیم فقر بین نسلی را از بین ببریم

با حضور معاون توسعه روستایی و امور مناطق محروم ریاست جمهوری

5500 خانوار تحت حمایت کمیته امدادکرمان، توانمندسازی اقتصادی خود را جشن گرفتند

طی مراسمی با حضور محمدامید،معاون توسعه روستایی و امور مناطق محروم ریاست جمهوری، بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)،امام جمعه کرمان، استاندارو تعدادی از نمایندگان مجلس، جشن توانمندسازی اقتصادی ۵۵۰۰ خانواده تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان در محل مصلای امام علی (ع) شهر کرمان برگزار گردید.
کد خبر: ۱۳۰۶۹۵۹

به گزارش جام جم آنلاین کرمان،معاون توسعه روستایی و امور مناطق محروم ریاست جمهوری در جشن توانمندسازی اقتصادی 5500 خانوار تحت پوشش کمیته امداد گفت:میانگین زیرساخت‌های روستاهای کشور بالای ۹۰ درصداست.

محمد امید، توانمندسازی را هدف اصلی کمیته امداد امام خمینی(ره) برشمرد و گفت: کمیته امداد در جذب منابع بانکی و تبصره ۱۶ جزء دستگاه های موفق است و راهبری شغلی که توسط این نهاد انجام می‌گیرد بسیار ارزشمند است.

وی میانگین زیرساختهای آب، برق، گاز، آموزش، بهداشت و فناوری روستاهای کشور را بالای ۹۰ درصد اعلام کرد وافزود: جمهوری اسلامی در شاخص های توجه به روستاها در منطقه جزو بهترین هاست.

امید،با بیان اینکه حق نظام نیست که خدمات آن مورد اجحاف قرار گیرد، گفت: در حال حاضر ۸۶ درصد روستاهای کشور به گاز متصل شده‌اند و تلاش داریم در پایان دولت تدبیر و امید این شاخص را به 90 درصد برسانیم.

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری تصریح کرد: در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات روستاها از 15 درصد به 95 درصد و شبکه‌های آبرسانی روستایی از 30 درصد به 76 درصد ارتقا یافته است.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید دو کار ویژه در حوزه روستاها انجام داده است، اظهار داشت: استان کرمان جزو استان‌های برتر در اشتغال روستایی بوده  و 560 میلیارد تومان در این حوزه تسهیلات پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید برای اشتغال روستایی22 هزار میلیارد تومان تسهیلات داده است تصریح کرد: در این دولت 1.4 درصد نرخ بیکاری روستایی در کشور کاهش یافته و سهم روستاها در سبد اشتغال از 5 درصد به 30 درصد ارتقا یافته است.

معاون توسعه روستایی و امور مناطق محورم ریاست جمهوری ابراز داشت: 21 میلیون نفر روستایی در کشور داریم و نرخ مهاجرت روستاییان اکنون به یک درصد رسیده است.

حجت‌الاسلام علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان نیز در این مراسم  ماموریت کمیته امداد در دستگیری از نیازمندان و محرومان جامعه را ارزشمند برشمرد و گفت: کمیته امداد با هدف گذاری و توانمندسازی خانواده‌های قشر آسیب پذیر بر تقدس ماموریت خود افزوده است.
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان، تجربه بالا، انگیزه مقدس و برنامه حساب شده در توانمندسازی خانواده‌ها زیر پوشش کمیته امداد را از افتخارات دانست.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها