jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۰۶۷۴۰   ۱۹ اسفند ۱۳۹۹  |  ۱۳:۰۸

براساس تحقیقات جدید صورت گرفته، ۵۱ درصد از مبتلایان به ویروس کرونا که در بیمارستان های آمریکا بستری شده اند افراد چاق و ۲۸ درصد نیز دارای اضافه وزن هستند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، تارنمای خبری آمریکایی «هیل» (Hill) با انتشار این مطلب نوشت: بنابر یافته های جدید «مرکز کنترل و پیشگیری بیماری» در آمریکا (CDC)، چاقی یکی از عوامل مهم در ابتلا به ویروس کرونا به شمار می رود.
 
بنابراین گزارش، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در آمریکا اعلام کرد، تحقیقات صورت گرفته از ۱۴۸هزار و ۴۹۴ فرد مبتلا به ویروس کرونا در ۲۳۸ بیمارستان در سراسر آمریکا نشان داده که ۵۱درصد ازاین افراد چاق و ۲۸ درصد نیز دارای اضافه وزن هستند.
 
تعریف چاقی به افرادی اطلاق می شود که «شاخص توده بدنی» آنها موسوم به BMI بیش از ۳۰ باشد و به افرادی که شاخص توده بدنی آنها ۲۸ است ، افرادی دارای اضافه وزن گفته می شود.
 
این گزارش در ادامه می افزاید:  مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا دریافته است که خطر بستری شدن ، رفتن به بخش مراقبت های ویژه در بیمارستان و درنهات فوت کردن درمیان افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالا و بخصوص افرادی که دارای چاقی مفرط هستند به شدت بالا بوده  و افرادی که دارای شاخص توده بدنی زیر ۲۵ هستند از این خطرها بدور مانده اند.
 

جامعه آمریکا یک جامعه چاق

هیل  گزارش داد: این درحالی است که بنابر تازه ترین داده های مربوط به سال ۲۰۱۸ میلادی ۴۲درصد از آمریکایی ها چاق هستند.
 
تحرکات بدنی به توصیه های ایمنی کرونا اضافه شد
این رسانه آمریکایی افزود: اکنون مرکز کنترل و پیش گیری بیماری در آمریکا علاوه بر رعایت موارد بهداشتی مبنی بر استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و تزریق واکسن، از افراد خواسته شده تا تحرکات بدنی را برای کاستن خطر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ مدنظر قرار دهند و متوجه شاخص توده بدنی خود در سطح مطلوب باشند.
 
واکسن فایزر بر روی افراد چاق تاثیر ندارد
درحالی مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در آمریکا از چاقی به عنوان یک عامل مهم در ابتلا به ویروس کرونا  یاد می کند که پیشتر محققان ایتالیایی اعلام کرده بودند ، افراد چاق و یا آن دسته افرادی که «شاخص توده بدنی » (BMI) آنها بالای ۳۰ است، واکسن کرونا آمریکایی «فایزر» چندان بر روی آنها تاثیر گذار نیست.
 
تارنمای خبری انگلیسی «میرور» (mirror) ۱۲ اسفند با انتشار این خبر اعلام کرد: محققان در ایتالیا هشدار داده اند که افراد چاق به نظر نیازمند «دوز» بیشتری از واکسن فایزر هستند تا بتواند این گروه از افراد را در برابر ویروس کرونا واکسینه کند.
 
بنابراین گزارش تحقیقات این دسته از محققان ایتالیایی نشان داده میزان «آنتی بادی» تولید شده در بدن افراد چاق  دریافت کننده  واکسن فایزر در قیاس با افراد سالم، نصف بوده و قدرت لازم برای از میان بردن  بیماری کووید-۱۹ را ندارد و نیازمند دوز بیشتری از واکسن فایزر هستند.
 
میرور درادامه گزارش داد: تحقیقاتی بر روی  ۲۴۸ نفر در «انستیتو فیزیوتراپی اوسپیتالیر» (Istituti Fisioterapici Ospitalieri)   در رُم پیش از دریافت نوبت دوم واکسن فایزر صورت گرفت. تجزیه و تحلیل خون آنها نشان داد که بطور متوسط افرادی که وزن عادی دارند، میزان غلظت آنتی بادی آنها «۳۲۵.۸» بوده اما در افراد چاق این میزان غلظت تنها ۱۶۷.۱  است .
در آمریکا تا کنون بیش از ۵۳۸ هزار نفر به علت ابتلا به ویروس کرونا جان باخته اند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها