jamejamonline
هرمزگان عمومی کد خبر: ۱۳۰۶۴۱۴   ۱۷ اسفند ۱۳۹۹  |  ۱۲:۳۱

استاندار هرمزگان در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا

نگرانی جدی در خصوص افزایش شیوع بیماری کرونا در هرمزگان وجود دارد

دکتر فریدون همتی در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان با بیان اینکه نگرانی جدی در خصوص افزایش شیوع بیماری کرونا در هرمزگان وجود دارد، عنوان کرد: آمارها نشان دهنده افزایش ۹ درصدی تعداد مبتلایان به کرونا در هرمزگان است.

title
به گزارش جام جم آنلاین هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان با بیان اینکه نگرانی جدی در خصوص افزایش شیوع بیماری کرونا در هرمزگان وجود دارد، عنوان کرد: آمارها نشان دهنده افزایش ۹ درصدی تعداد مبتلایان به کرونا در هرمزگان است.
 
وی با اشاره به وجود ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی در هرمزگان، افزود: سرعت سرایت و شدت بیماری زایی ویروس جهش یافته بسیار بیشتر است و جوانان نیز بسیار بیشتر به آن مبتلا می‌شوند و در این خصوص نگرانی های جدی با توجه به شناسایی موارد ابتلا به این نوع ویروس در هرمزگان وجود دارد.
 
استاندار هرمزگان افزود: به طور ویژه از جوانان در هرمزگان می‌خواهیم تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله گذاری فیزیکی و اجتماعی را رعایت کنند.
 
همتی تصریح کرد: افزایش آمار ابتلا به کرونا در هرمزگان نشان می‌دهد که اگر مراقبت های لازم صورت نگیرد، استان به شکل وسیع تر درگیر این بیماری خواهد شد و شرایط سختی در پیش خواهیم داشت که مجبور خواهیم بود محدودیت های بیشتری را اعمال کنیم.
 
وی گفت: به طور جدی از مردم شریف هرمزگان می‌خواهیم تمامی تاکیدات و مراقبت ها برای پیشگیری از بیماری کرونا به ویژه استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری و شستن منظم دست ها را رعایت کنند.
 
استاندار هرمزگان با گلایه جدی از برگزاری مراسم‌های عروسی در مکان‌های غیرمجاز و همچنین برگزاری مراسم‌های ترحیم و ختم و سایر مراسم‌هایی که ضرورت ندارد، خاطرنشان کرد: این مراسم‌ها از کانون‌های اصلی توسعه و انتشار ویروس و بیماری کرونا هستند و باید به طور جدی همه مردم و دستگاه ها از برگزاری مراسم های غیرضروری خودداری کنند.
 
همتی با بیان اینکه میزان ورود گردشگر به هرمزگان کاهش چشمگیری یافته است، اظهار داشت: از مسافران تست‌های کرونا انجام می‌شود و در صورت منفی بودن تست کرونا و بیشتر برای انجام امور ضروری می توانند وارد استان شوند.
 
وی با اشاره به اعمال محدودیت تردد شبانه در هرمزگان، اضافه کرد: این محدودیت از ساعت ۲۲ شب اعمال می‌شود و نیروی انتظامی و اصناف باید اجرای آن را به طور جدی نظارت و رعایت کنند و به خصوص در شهرستان‌های بندرعباس، قشم، بندرلنگه، پارسیان و بستک به دلیل بالا بودن آمار ابتلا به کرونا و نگرانی های جدی که وجود دارد، باید این محدودیت ها به شکل جدی تر اعمال شود.
 
استاندار هرمزگان خواستار همکاری مردم برای کاهش سطح بیماری کرونا در هرمزگان شد و افزود: از مردم می‌خواهیم تا برای سلامتی خود و دیگر افراد جامعه به طور جدی و با حساسیت بالا تمامی موارد را رعایت کنند و افرادی که باید تست کرونا بدهند نیز همکاری لازم را داشته باشند.
 
همتی یادآور شد: با توجه محدودیت‌های مسافرت و لزوم جلوگیری از سفرهای غیرضروری، فرمانداران همچنان به طور جدی نظارت ها در مبادی ورودی استان در همه مناطق را انجام دهند تا از مسافرت های غیرضروری به استان جلوگیری به عمل آید.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

نیازمندی ها