jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۳۰۵۹۲۳   ۱۲ اسفند ۱۳۹۹  |  ۱۸:۰۳

وزیر کشور گفت: مرزهای استان خوزستان کاملاً بسته است و فقط ایرانی‌ هایی که به کشور عراق رفته اند با شرایط خاص می‌توانند به کشور برگردند.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور عصر امروز در حاشیه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این جلسه وظایف تمامی دستگاه‌ها بررسی شد، مشارکت مردم و همکاری آنها برای رعایت پروتکل‌ها انصافاً عالی بود و ما از مردم انتظار داریم همان طور که در سال ۹۸ به دلیل وقوع سیل در خانه‌های خود ماندند و از سفرها پرهیز کردند و همچنین در سال ۹۹ درگیر کرونا بودند و از سفر امتناع کردند، نوروز ۱۴۰۰ هم حتی المقدور به سفر نروند و پروتکل‌ها را رعایت کنند.

وی افزود: اقدامات خوبی در خوزستان انجام شده، پروتکل‌ها در حال رعایت است، سفرهای بین شهری و بین استانی بسیار محدود شده و وضعیت خوزستان نسبت به هفته قبل کمی بهتر شده است.

وزیر کشور گفت: با دستگاه‌های مربوطه صحبت شده تا از کاسبان و افرادی که به عنوان مثال قسط داشته اند یا باید کرایه و اجاره می‌دادند حمایت شود و در صورت امکان اقساطشان تقسیط شود.

رحمانی گفت: مرزهای خوزستان کاملاً بسته است، فقط ایرانی‌هایی که به عراق رفته اند با شرایط خاص می‌توانند به کشور برگردند. از ایرانی‌هایی که قصد مراجعه به کشور دارند تست کرونا گرفته می‌شود، اگر تست آنها مثبت باشد به بیمارستان‌ها هدایت می‌شوند و اگر منفی باشد، به سمت خانه‌هایشان می‌روند.

وی تصریح کرد: نه تنها مرزهای خوزستان بسته است بلکه مرزهای بین استانی با استان‌های ایلام، کرمانشاه و کردستان هم بسته است و محدودیت‌ها در این سه استان هم اعمال می‌شود.

رحمانی فضلی گفت: خوشبختانه روند رشد بیماری کرونا در خوزستان کاهشی بوده و امیدواریم این روند را در کل کشور مشاهده کنیم.

به گفته وزیر کشور، ۲۵۰۰ تست در خوزستان انجام شده و رهگیری بیماران آغاز شده است.

وی گفت: برای عید قرار است با همکاری بسیج و دیگر دستگاه‌ها یک مانور دو هفته‌ای را تحت لقای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار کنیم، یک میلیون و ۵۰۰ هزار تست در این طرح انجام می‌شود که اولویت این تست‌ها با استان خوزستان است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

إِنَّ اللَّهَ یحِبُّ الَّذِینَ یقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفًّا کأَنَّهُمْ بُنْیانٌ مَرْصُوصٌ. بیست و نهم فروردین، روز حیات دوباره ارتش و سالروز اعتماد تاریخ‌ساز امام(ره) به این بازوی عظیم انقلابی، یادآور تجدید میثاق غیورمردانی است که جانانه و عاشقانه در راه تحقق آرمان‌های والا و انقلابی امام خود گام برداشتند.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر