غیبت لژیونرهای ایران مقابل سوریه

طلسم تیم اسکوچیچ در «فیفا دی»

با اعلام رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا، رقابت‌ های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و انتخابی جام ملت‌ های ۲۰۲۳ آسیا به استثنای چهار مسابقه تا ماه خرداد به تعویق افتاد.
کد خبر: ۱۳۰۴۷۲۲

به گزارش جام جم آنلاین، کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز به صورت رسمی اعلام کرد که با توجه به شیوع ویروس کرونا، محدودیت‌ های بهداشتی و در اولویت بودن سلامت بازیکنان و ذی نفعان، رقابت‌های مشترک انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ که در حکم مسابقات انتخابی جام ملت‌ های ۲۰۲۳ آسیا هم هست، به تعویق افتاد.

این رقابت‌ها قرار است از ۱۰ تا ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ به صورت متمرکز برگزار شود. AFC اعلام کرده که آماده دریافت درخواست کشورهای داوطلب برای گرفتن میزبانی متمرکز است.

البته چهار مسابقه نپال با استرالیا، عربستان با یمن، تاجیکستان با مغولستان و مغولستان با ژاپن در روزهای ۲۵ و ۳۰ ماه مارس برگزار می‌شود.

کشورهای نپال، عربستان، تاجیکستان و ژاپن میزبان این مسابقات خواهند بود.

رقابت های انتخابی جام جهانی به استثنای چهار مسابقه به تعویق افتاد (+جدول)

تیم ملی فوتبال ایران در این مرحله از مسابقات باید به مصاف تیم‌های عراق، بحرین، هنگ کنگ و کامبوج برود.

هنوز مشخص نیست چرا کشورهایی مثل ژاپن و عربستان این فرصت را دارند که یک یا دو مسابقه خود را زودتر از سایر کشورها برگزار کنند و تعهدات کشورها برای برگزاری مسابقاتی به این شکل چیست.

تیم ملی فوتبال ایران در گروه سوم انتخابی جام جهانی شرایط خوبی ندارد و با ۶ امتیاز بعد از عراق و بحرین در رده سوم است.

برگزاری مسابقات متمرکز به صورت فشرده در صورتی که با میزبان نبودن ایران هم همراه بشود، کار تیم ملی کشورمان را برای صعود به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی و همچنین حضور در جام ملت‌های آسیا دشوارتر می‌کند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها