jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۰۴۷۲۲   ۰۱ اسفند ۱۳۹۹  |  ۱۲:۰۴

با اعلام رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا، رقابت‌ های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و انتخابی جام ملت‌ های ۲۰۲۳ آسیا به استثنای چهار مسابقه تا ماه خرداد به تعویق افتاد.

به گزارش جام جم آنلاین، کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز به صورت رسمی اعلام کرد که با توجه به شیوع ویروس کرونا، محدودیت‌ های بهداشتی و در اولویت بودن سلامت بازیکنان و ذی نفعان، رقابت‌های مشترک انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ که در حکم مسابقات انتخابی جام ملت‌ های ۲۰۲۳ آسیا هم هست، به تعویق افتاد.

این رقابت‌ها قرار است از ۱۰ تا ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ به صورت متمرکز برگزار شود. AFC اعلام کرده که آماده دریافت درخواست کشورهای داوطلب برای گرفتن میزبانی متمرکز است.

البته چهار مسابقه نپال با استرالیا، عربستان با یمن، تاجیکستان با مغولستان و مغولستان با ژاپن در روزهای ۲۵ و ۳۰ ماه مارس برگزار می‌شود.

کشورهای نپال، عربستان، تاجیکستان و ژاپن میزبان این مسابقات خواهند بود.

رقابت های انتخابی جام جهانی به استثنای چهار مسابقه به تعویق افتاد (+جدول)

تیم ملی فوتبال ایران در این مرحله از مسابقات باید به مصاف تیم‌های عراق، بحرین، هنگ کنگ و کامبوج برود.

هنوز مشخص نیست چرا کشورهایی مثل ژاپن و عربستان این فرصت را دارند که یک یا دو مسابقه خود را زودتر از سایر کشورها برگزار کنند و تعهدات کشورها برای برگزاری مسابقاتی به این شکل چیست.

تیم ملی فوتبال ایران در گروه سوم انتخابی جام جهانی شرایط خوبی ندارد و با ۶ امتیاز بعد از عراق و بحرین در رده سوم است.

برگزاری مسابقات متمرکز به صورت فشرده در صورتی که با میزبان نبودن ایران هم همراه بشود، کار تیم ملی کشورمان را برای صعود به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی و همچنین حضور در جام ملت‌های آسیا دشوارتر می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

برای ریشه‌یابی موفقیت این روزهای پرسپولیس که بعد از چهار قهرمانی متوالی در لیگ‌ برتر باز هم یکی از شانس‌های قهرمانی در این فصل است، باید در ابتدا به یک مثال اشاره کنم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر