jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۰۴۰۵۰   ۲۴ بهمن ۱۳۹۹  |  ۱۷:۳۳

مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام کرد؛

برخورد جدی با تخلفات کرونایی در اتوبوس

مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در پی انتشار برخی تصاویر از تخلفات کرونایی در اتوبوس های بین شهری اعلام کرد که به صورت جدی با این گونه تخلفات برخورد خواهد شد و در این زمینه با هیچکس تعارف نداریم.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، روز گذشته ویدیویی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که اتوبوس تهران-قزوین بدون در نظر گرفتن پروتکل های بهداشتی پر از مسافر در حال حرکت بود.

البته براساس ابلاغیه های ستاد ملی مقابله با کرونا در اتوبوس های بین شهری باید فاصله گذاری اجتماعی رعایت شده و برای هر صندلی که کنار پنجره قرار دارد مسافر پذیرش شود و بسته های بهداشتی مانند ماسک در اختیار مسافران قرار گیرد.

در این راستا داریوش باقرجوان، مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در پاسخ به این سوال ایسنا که چه برخوردی با این تخلفات کرونایی در اتوبوس های بین شهری صورت خواهد گرفت، گفت: اگر راننده عامل بروز تخلف باشد با او به شدت برخورد خواهیم کرد و در کمیسیون ماده ۱۴ توقف فعالیت او را ابلاغ می کنیم. همچنین اگر مالک در این زمینه مقصر باشد و به راننده اصرار کرده باشد که مسافران اتوبوس را پر کند با مالک اتوبوس نیز برخورد جدی خواهیم کرد که مانند شرکت حمل و نقل این برخوردها حتی تا توقف فعالیت آنها پیش خواهد رفت.

وی افزود: البته براساس نظارت و ارزیابی های صورت گرفته مستمر، در کمتر از سه درصد سفرهای جاده ای با اتوبوس های بین شهری تخلفات کرونایی این چنینی مشاهده می شود و اتفاق می افتد که به صورت جدی با آن ها برخورد می کنیم و در بسیاری از موارد شاهد اصلاح این رویه توسط راننده، مالک و شرکت حمل و نقلی هستیم.

باقرجوان همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مردم در مواجهه با چنین تخلفاتی چه رفتاری باید انجام دهند گفت: هر یک از شهروندان در هنگام استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بین شهری مانند اتوبوس اگر شاهد تخلفات کرونایی بودند نه تنها باید از آن وسیله نقلیه پیاده شوند بلکه می توانند با گرفتن عکس یا فیلمی کوتاه آن را در اختیار ناظران قرار دهند تا با متخلفان برخورد کنیم و می توانند از طریق سامانه ۱۴۱ تخلفات موجود را گزارش کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها