jamejamonline
دانش خودرو کد خبر: ۱۳۰۲۹۳۶   ۱۲ بهمن ۱۳۹۹  |  ۱۹:۳۷

شرکت کره ای هیوندای برای همکاری با اپل جهت توسعه خودروی خودران به تکاپو افتاده است.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، طبق گزارشی جدید مدیران ارشد هیوندای درباره چگونگی همکاری با اپل یا حتی انجام آن به تکاپو افتاده‌اند. این خودروساز کره‌ای برای همکاری با شرکت‌های خارجی تردید دارد و حتی ممکن است برای جلوگیری از اختلاف میان دو شرکت مستقل، مدیران ارشد را تغییر دهد.

چندی قبل اخبار تأیید نشده‌ای از همکاری اپل با شرکت هیوندای جهت توسعه یک خودروی خودران منتشر شد که در پی آن گمانه زنی‌های بسیاری این پروژه منتشر شد.

طبق تصمیم این شرکت، احتمالاً خودروسازی کیا با اپل همکاری می‌کند تا از تداخل برند هیوندای با اپل در قراردادهای تولید اجتناب شود. یکی از مدیران ارشد هیوندای این همکاری را مشابه فاکس کان خوانده است.

پیش از این گزارش شده بود اپل از هیوندای می‌خواهد تا فرایند سرهم بندی خودرو را در آمریکا انجام دهد. شاسی‌ها و قطعات دیگر خودرو از شرکت‌های دیگر تأمین خواهند شد.

این درحالی است که اپل از اظهار نظر در این باره خودداری کرده و هیوندای نیز به مذاکره با اپل اشاره نکرده است.

البته هیوندای انگیزه‌هایی برای همکاری با اپل دارد و شاید بتواند به برخی از سخت افزار و نرم افزارهای خودران اپل دسترسی یابد. از آن مهم‌تر هیوندای می‌تواند از این کسب و کار استفاده کند.

این شرکت هم اکنون از تمام ظرفیت تولید خود استفاده نمی‌کند و اپل می‌تواند از خطوط تولید آن بهتر استفاده کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها