jamejamonline
دانش خودرو کد خبر: ۱۳۰۲۹۳۶   ۱۲ بهمن ۱۳۹۹  |  ۱۹:۳۷

شرکت کره ای هیوندای برای همکاری با اپل جهت توسعه خودروی خودران به تکاپو افتاده است.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، طبق گزارشی جدید مدیران ارشد هیوندای درباره چگونگی همکاری با اپل یا حتی انجام آن به تکاپو افتاده‌اند. این خودروساز کره‌ای برای همکاری با شرکت‌های خارجی تردید دارد و حتی ممکن است برای جلوگیری از اختلاف میان دو شرکت مستقل، مدیران ارشد را تغییر دهد.

چندی قبل اخبار تأیید نشده‌ای از همکاری اپل با شرکت هیوندای جهت توسعه یک خودروی خودران منتشر شد که در پی آن گمانه زنی‌های بسیاری این پروژه منتشر شد.

طبق تصمیم این شرکت، احتمالاً خودروسازی کیا با اپل همکاری می‌کند تا از تداخل برند هیوندای با اپل در قراردادهای تولید اجتناب شود. یکی از مدیران ارشد هیوندای این همکاری را مشابه فاکس کان خوانده است.

پیش از این گزارش شده بود اپل از هیوندای می‌خواهد تا فرایند سرهم بندی خودرو را در آمریکا انجام دهد. شاسی‌ها و قطعات دیگر خودرو از شرکت‌های دیگر تأمین خواهند شد.

این درحالی است که اپل از اظهار نظر در این باره خودداری کرده و هیوندای نیز به مذاکره با اپل اشاره نکرده است.

البته هیوندای انگیزه‌هایی برای همکاری با اپل دارد و شاید بتواند به برخی از سخت افزار و نرم افزارهای خودران اپل دسترسی یابد. از آن مهم‌تر هیوندای می‌تواند از این کسب و کار استفاده کند.

این شرکت هم اکنون از تمام ظرفیت تولید خود استفاده نمی‌کند و اپل می‌تواند از خطوط تولید آن بهتر استفاده کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

خیلی خوب به یاد دارم در یکی از روزهای بهاری پنج شش سال پیش وقتی به عادت معمول هنگام رانندگی به رادیو گوش می‌کردم، بحث نمایندگان مجلس سر انتقال آب دریاچه خزر به کویر سمنان حقیقتا شنیدنی بود.

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

دیروز که خبر نامگذاری یک گونه گربه ماهی در آب‌ های جنوب غرب کشور به نام علی دایی در رسانه‌ها شنیدم، از همان ابتدا روشن بود چه واکنش‌های عجیب و غریبی را باید منتظرش باشیم.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها