سخنگوی نیروهای مسلح عراق و کمیسیون امنیتی پارلمان این کشور اعلام کردند عوامل انتحاری انفجارهای بغداد عراقی بودند.
کد خبر: ۱۳۰۲۳۶۹

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، یحیی رسول، سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق گفت که دو عامل انتحاری که پنجشنبه خود را در میدان الطیران بغداد منفجر کردند عراقی بودند.

وی افزود: طبق اطلاعات به دست آمده توسط نیروهای امنیتی این افراد اصالتا عراقی بودند.

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق تاکید کرد که نبرد فعلی نیروهای امنیتی عراق با داعش، نبردی اطلاعاتی است.

وی در گفت وگویی تلویزیونی با برنامه المحاید با اشاره به اینکه برخی تلاش های برای ورود تروریست ها به بغداد وجود داشت، تاکید کرد که بسیاری از باندهای تروریستی وابسته به داعش از بین رفتند.

این مقام عراقی اشاره کرد که عملیات اطلاعاتی و پیشگیرانه ای صبح روز جمعه از سوی دستگاه مبارزه با تروریسم در منطقه الرضوانیه بغداد، الفلوجه، الکرمه، شمال شهر الرمادی هیت انجام شد و ده تروریست دستگیر شدند.

یحیی رسول تاکید کرد که تلاش اطلاعاتی ادامه دارد و با قدرت و مشتی آهنین به تروریست ها ضربه خواهیم زد و آنها را برای از بین بردن هرگونه باند تروریستی که به امنیت شهروندان در هر مکان آسیب می زند تعقیب خواهیم کرد.

وی توضیح داد که نبرد فعلی نبردی اطلاعاتی است و نیروهای امنیتی استراتژی دارند و نخست وزیری نظارت مستقیم و پیگیری دقیق در این رابطه دارد.

سریع بر لزوم یکپارچگی تلاش های اطلاعاتی تاکید و اشاره کرد که الکاظمی که خود یک شخص اطلاعاتی و رئیس دستگاه اطلاعات بوده دیدگاه خاصی درباره این موضوع دارد.

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق درباره مساله تامین امنیت مرزها با سوریه سخن گفت و توضیح داد که بیش از ۳۰۰ دستگاه برای تامین امنیت مرزهای عراق با سوریه به کار گرفته شده است و سیم خاردار در مرزها وضع شده است.

وی در پایان از ملت عراق خواست که هرگونه مورد مشکوک و اطلاعاتی را که به نیروهای امنیتی کمک کند را اطلاع دهند.

از سوی دیگر، محمدرضا آل حیدر، رئیس کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق با تایید این مطلب گفت: دو عامل انتحاری انفجار بغداد عراقی و از اهالی موصل بودند.

آل حیدر دلیل انفجار را «اهمال» دستگاه‌های امنیتی دانست و درباره واکنش کمیته امنیتی گفت: اطلاعاتی درباره برخی فرماندهان نظامی جمع‌آوری کرده‌ایم و احضار خواهند شد.

مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق بعد از انفجار بغداد تعدادی از مسئولان امنیتی را برکنار کرد.

دو انفجار پنجشنبه در بازاری در میدان الطیران بغداد رخ داد که به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن منجر شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها