jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۰۱۵۵۱   ۲۹ دی ۱۳۹۹  |  ۱۰:۱۹

۲ پسر جوان که با هدف اخاذی از پسر پولدار، وی را به قتل رسانده بودند از سوی قضات شعبه ۵ دادگاه کیفری استان تهران به پرداخت دیه و حبس محکوم شدند.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، رسیدگی به این پرونده از اسفند سال ۹۵ با گزارش ربوده شدن پسر جوانی به نام شهرام آغاز شد. پدر شهرام به پلیس گفت: پسرم پس از خروج از خانه دیگر بازنگشت و تلفنش را پاسخگو نبود تا اینکه چند ساعت بعد پسری با تلفن خانه‌مان تماس گرفت و گفت شهرام را ربوده است.

دیه و حبس مجازات عاملان قتل پسر پولدار

از سوی دیگر مادر شهرام هم به مأموران گفت: پسرم با یکی از دوستانش به نام خسرو اختلاف داشته است. پس از آن پلیس برای دستگیری خسرو وارد عمل شد، اما دریافت او قصد خروج غیرقانونی از کشور را داشته که توسط پلیس مرزبانی دستگیر شده است. خسرو پس از بازداشت گفت: من و شهرام سال‌ها همدیگر را می‌شناختیم. می‌دانستم وضع مالی خوبی دارد به همین خاطر با یکی از دوستانم به نام رضا به طمع سرقت پول‌هایش تصمیم گرفتیم او را بدزدیم. شهرام سگ گرانقیمتی داشت که آن را چند روز قبل دزدیدم و به خانه یکی از دوستان مشترک‌مان بردیم. بعد با شهرام تماس گرفتیم و گفتیم سگش آنجاست، اما وقتی او برای گرفتن سگش آمد دست و پایش را بستیم. بعد از او خواستیم تا با پدرش تماس بگیرد و بگوید تا برایمان پول واریز کند، اما شهرام مقاومت کرد و ماهم به ناچار چند ضربه چاقو به او زدیم که چند ساعت بعد فوت کرد. پس از آن جسدش را داخل خودروی خودش گذاشتیم و او را در حاشیه شهر بهارستان دفن کردیم و تلفن همراه و پول‌هایی را که در جیبش بود سرقت کردیم.

 

پس از این اعترافات رضا ۱۷ ساله نیز بازداشت شد و حرف‌های خسرو را تأیید کرد. با تکمیل تحقیقات و اعترافات متهمان، کیفرخواست صادر و پرونده آن‌ها برای رسیدگی به شعبه ۵ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

 

در ابتدای جلسه اولیای دم برای متهمان درخواست قصاص کردند و سپس متهمان در جایگاه قرار گرفتند و هرکدام دیگری را به عنوان قاتل معرفی کردند. وقتی تحقیقات پلیس و پرس و جوی قضات دادگاه برای مشخص شدن عامل اصلی جنایت بی‌نتیجه ماند، قضات هر ۲ متهم را به پرداخت نصف دیه و همچنین به اتهام آدم‌ربایی به ۱۲ سال زندان محکوم کردند.

 

رضا همچنین به اتهام سرقت موبایل و پول‌های قربانی به ۵ سال نگهداری در کانون اصلاح و تربیت محکوم شد و این حکم در دیوان عالی کشور هم مهر تأیید خورد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر