معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ :

۴۰ درصد تصادفات تهران سهم عابران پیاده است

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: ۴۰ درصد تصادفات تهران به عابران پیاده مربوط می‌شود.
کد خبر: ۱۳۰۰۹۷۶

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، سرهنگ علی همه‌خانی اظهار کرد: میدان دید رانندگان در شب با توجه به عدم وجود نور کافی کم می‌شود و همین مسئله کافی است تا عابران پیاده با عدم رعایت قوانین تردد از معابر در معرض تصادفات قرار بگیرند.
 
وی افزود: پوشش تیره، نور معابر و عدم توجه به جلو به دلایل مختلف از جمله استفاده از تلفن همراه، خواب آلودگی و…، در بروز تصادفات شبانه مؤثر است و آمار و ارقام می‌گوید ۴۰ درصد تصادفات تهران برای عابرین پیاده ثبت شده است که بخش اعظمی از آن در شب اتفاق می‌افتد.
 
معاون آموزش پلیس راهور تهران بزرگ می‌گوید: عابران پیاده بایستی از محل مجاز بر اساس آئین نامه تردد کرده و در تاریک شب پوشش مناسبی داشته باشند که رانندگان عبوری بهتر آنها را ببینند و حتی‌المقدور از لباس و کفشی استفاده نمایند که یا رنگ روشن داشته باشد یا بازتاب نور مناسبی تا در بهترین شرایط دیده شدن برای رانندگان قرار گیرند و توجه داشته باشند که در زمان‌های تاریکی هوا از قسمت‌های روشن معابر و از زیر نور چراغ خیابان‌ها عبور کنند تا رانندگان به خوبی آنها را تشخیص دهند.
 
وی تاکید کرد هنگام عبور از عرض خیابان عابر به هیچ عنوان نباید از جلو و یا پشت اتوبوس اقدام به تردد کند و باید صبر کند تا پس از حرکت اتوبوس از محل عبور کند و در تقاطع‌ها نیز بایستی بر اساس چراغ سبز عابر پیاده اقدام به حرکت نماید.
 
همه‌خانی در پایان گفت: به رانندگان توصیه می‌شود تا با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و دقت و توجه کامل و کافی به خصوص در شب رانندگی نمایند چرا که عابرین پیاده اصولاً بیش از دیگر کاربران ترافیکی در معرض تصادفات جبران‌ناپذیر جرحی و فوتی هستند.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها