jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۱۳۰۰۶۷۴   ۲۱ دی ۱۳۹۹  |  ۲۰:۲۶

مسواک ها باید نگهداری شوند تا بتوانند پلاک ها را از بین ببرند تا به سلامت دندان و لثه کمک کنند. نگهداری مسواک برای حفظ پاکیزگی مراقبت های دهان و دندان شما حیاتی است. این نکات را برای نگهداری مسواک در خانه و هنگام مسافرت بخوانید تا مسواک شما بتواند به شما کمک کند تا دهان خود را سالم نگه دارید.

  • از نگهدارنده های ساخته شده برای مسواک استفاده کنید

به گزارش جام جم آنلاین، بهترین راه برای نگهداری مسواک استفاده از نگهدارنده ای است که برای این منظور ساخته شده است. از وسایل خانگی تصادفی مانند کیسه های پلاستیکی ، تکه های دستمال توالت یا فویل استفاده نکنید. نگهدارنده های مسواک سوراخ هوا دارند تا از خشک شدن مناسب اطمینان حاصل کنند و مانند روکش های موقت به موها آسیب نمی رسانند.

  • بگذارید مسواک شما کاملا خشک شود

هوا برای مسواک ضروری است. ممکن است تصور کنید که محکم نگه داشتن پوشش روی مسواک ها یا پنهان کردن آنها در کابینت یا کشو ، آنها را از باکتری دور می کند. با این حال ، اگر هوای کافی برای خشک شدن مسواک شما وجود نداشته باشد ، ممکن است باکتری های بیشتری در منطقه مرطوب ذخیره شود. کابینت ها یا کشوها می توانند مکان خوبی برای نگهداری آنها باشند به شرطی که هوای کافی برای خشک شدن آن بعد از استفاده وجود داشته باشد.

  • نحوه نگهداری مسواک هنگام مسافرت

قبل از اینکه به سفر بروید ، روی یک کلاه مسواک مسافرتی یا یک نگهدارنده قابل حمل سرمایه گذاری کنید تا سر مسواک از سایر وسایل داخل کیف مسافرت شما محافظت شود. با این حال ، مسواک را برای همیشه مثل این ذخیره نکنید. مسواک باکتری ها را جمع می کند حتی اگر به طور مکرر استفاده نشود. هر مسواک ، هر سه ماه یکبار باید تعویض شود.

  • نگهدارنده مسواک خود را کجا باید نگه دارید؟

نگهدارنده مسواک خود را از توالت و ظرفشویی دور نگه دارید. آیا می دانید شستشوی توالت می تواند باعث ایجاد اثر آئروسل و پاشش میکروب در هوا شود؟ بستن درب توالت می تواند کمک کند ، اما فاصله گرفتن مسواک تا حد امکان از توالت می تواند میزان باکتری هایی را که ممکن است روی آنها قرار بگیرد ، کاهش دهد.

 

همچنین دور نگه داشتن مسواک ها از سینک ظرفشویی می تواند بهداشت آنها را بیشتر حفظ کند. هنگامی که از سینک ظرفشویی استفاده می کنید ، آب ، صابون و باکتری ها می توانند بر روی مسواک های شما پاشیده شوند. یک مکان خوب دور از توالت و تا آنجا که می توانید از پاشیدن آب پیدا کنید. می توانید روی یک نگهدارنده مسواک دیواری یا یک نگهدارنده درب دار سرمایه گذاری کنید (به شرطی که جریان هوا برای خشک شدن مسواک کافی باشد!) یا از کابینت دارو استفاده کنید.

  • مسواک مشترک نیست

اطمینان حاصل کنید که هر یک از اعضای خانواده مسواک منحصر به فرد خود را دارد ، بنابراین شما مسواک دیگری را با اشتباه خود اشتباه نمی گیرید! حتی مسواک هایی که به طور مکرر تمیز می شوند نباید در میان افراد مختلف استفاده شود زیرا خطر عفونت را افزایش می دهد. مسواک ها را از هم دور نگه دارید ، بنابراین باکتری ها نمی توانند در مسواک ها پخش شوند. نگهدارنده مسواک خود را مرتبا تمیز کنید .

مسواک و نگهدارنده مسواک خود را مرتبا تمیز کنید. با تمیز کردن منظم آنها ، وسایل شما از گرد و غبار ، میکروب ها و خمیر دندان خشک پاک می شود. بسته به نگهدارنده ، می توانید آن را درون ماشین ظرفشویی قرار دهید ، با دستمال مرطوب کننده آن را پاک کنید یا از آب و صابون استفاده کنید. به یاد داشته باشید که تمیز نگه داشتن مسواک به مراقبت های دهانی نیز کمک می کند. بهداشتی ترین روش برای نگهداری مسواک شما نگه داشتن مسواک در یک نگهدارنده تمیز است که جریان هوا می تواند مسواک را خشک کند. با این حال ، به میکروب های حمام آلوده نخواهد شد. نگهداری مسواک ، ذخیره سازی آن به روش بهداشتی و تمیز کردن نگهدارنده مسواک از تجمع باکتری جلوگیری کرده و به موهای مسواک آسیب نمی رساند.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر