jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۰۰۵۳۱   ۲۰ دی ۱۳۹۹  |  ۰۹:۵۳

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت که با ارتش درباره "راه‌های جلوگیری از استفاده کدهای هسته‌ای توسط دونالد ترامپ" گفتگو کرده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، از این کدها که در اختیار رئیس جمهوری آمریکا قرار دارد برای آغاز حمله هسته‌ای استفاده می‌شود. نانسی پلوسی،‌رئیس مجلس نمایندگن آمریکا گفت که درباره جلوگیری از استفاده دونالد ترامپ از کدهای هسته‌ای با مارک میلی، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا گفتگو کرده است.
 
او افزود که راه‌های پیشگیرانه برای جلوگیری از آغاز جنگ از سوی رئیس جمهوری که از وضعیتی "ناپایدار" رنج می برد با مارک میلی بررسی کرده است.
 
رئیس مجلس نمایندگان اظهار داشت شرایطی خطرناک‌تر از وضعیت "عدم تعادل روانی" رئیس جمهوری وجود ندارد.
 
خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از منبعی آگاه گزارش داد که رئیس مجلس نمایندگان به نقل از رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح به همکاران خود در این مجلس گفته است که "گام‌هایی برای جلوگیری از حمله هسته‌ای به دستور ترامپ" برداشته شده است.
 
پلوسی همچنین گفت که اگر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا "فورا و با خواست خود از قدرت کنار نرود" کنگره «اقدام» خواهد کرد. گروهی از اعضای مجلس نمایندگان به دنبال حمله روز چهارشنبه هواداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره در نظر دارند برای دومین بار دونالد ترامپ را استیضاح کنند.
 
این در حالی است که دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ ۱۲ روز دیگر به پایان می رسد. نانسی پلوسی به همراه چاک شومر، رهبر دموکرات ها در مجلس سنا از مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا خواسته‌اند که
با تکیه بر متمم ۲۵ قانون اساسی با کمک اعضای کابینه دونالد ترامپ را از ریاست جمهوری برکنار کند.
 
جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده قرار است ۲۰ ژانویه (اول بهمن) به عنوان رئیس جمهوری جدید این کشور سوگند یاد کند. دونالد ترامپ روز جمعه با انتشار توئیتی کوتاه اعلام کرد که در مراسم تحلیف رئیس جمهوری جدید شرکت نخواهد کرد.
 
تعدادی از اعضای مجلس نمایندگان اعلام کرده اند که مواد طرح استیضاح رئیس جمهوری را روز دوشنبه اعلام خواهند کرد. به این ترتیب احتمال تصویب طرح استیضاح در مجلس نمایندگان تا اواسط هفته وجود خواهد شد.
 
دونالد ترامپ در صورت استیضاح مجدد و رای موافق مجلس سنا به مواد این طرح دیگر امکان شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ و فعالیت در مناصب انتخابی را نخواهد داشت. او همچنین تنها رئیس جمهوری تاریخ آمریکا خواهد بود که دو بار استیضاح شده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر