title
رهبر اکثریت سنای آمریکا گفت، از فرمانده نیروهای مسئول تأمین امنیت در کنگره درخواست کرده استعفا دهد و او نیز استعفا کرده است.
کد خبر: ۱۳۰۰۴۷۴

 به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از فارس، «میچ مک‌کانل» رهبر اکثریت جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا روز جمعه، «مایکل استنگر» فرمانده نیروهای مسئول تأمین امنیت در کنگره را اخراج کرد.

به نوشته پایگاه خبری «هیل»، مک‌کانل گفت: «امروز از مایکل استینگر خواستم استعفا کند و او [استعفایش] را تحویل داد و فوراً به اجرا گذاشته شد».

او با اعلام نام «جنیفر همینگوی» به عنوان جانشین استینگر گفت: «پیشاپیش از جنیفر به دلیل خدماتش قدردانی می‌کنم. اکنون در حال ارزیابی شکست‌های جدی روز گذشته هستیم و به تقویت آمادگی برای اجرای ایمن و موفق مراسم تحلیف در تاریخ ۲۰ ژانویه خواهیم پرداخت».

علاوه بر استینگر، «استیون ساند» رئیس نیروی پلیس کنگره ایالات متحده امروز اعلام کرد قصد دارد از سمت خود استعفا کند.

روز گذشته «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از ساند و استینگر خواسته بود به دلیل بی‌کفایتی و عقب‌نشینی یگان ۲۰۰۰ نفری نیروی امنیتی کنگره در برابر تعداد کمتر هواداران ترامپ، از سمت خود کناره‌گیری کنند.

چهارشنبه شب در حالی که جلسه مشترک کنگره آمریکا برای تأیید نهایی پیروزی «جو بایدن» در انتخابات ریاست جمهوری در جریان بود، عده‌ای از هواداران ترامپ که در مقابل این ساختمان تجمع کرده بودند، به داخل آن یورش بردند.

هنگام وقوع این حمله، جلسه مشترک کنگره لغو اما پس از ساعاتی از سر گرفته شد. در جلسه مشترک نمایندگان سنا و مجلس نمایندگان آمریکا، بایدن با کسب ۳۰۶ رأی الکترال در مقابل ترامپ با ۲۳۲ رأی الکترال پیروز شد و رسماً به عنوان رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا مورد تأیید قرار گرفت.

ترامپ که پیش‌تر با اظهارات جنجالی و تحریک‌آمیز خود، آتش این خشونت‌ها را روشن کرده بود، در بیانیه‌ای قول انتقال «منظم» قدرت به بایدن را داد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها