تاثیر آلودگی هوا بر افزایش مرگ و میر ناشی از سرطان

دبیر علمی پنجمین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی با بیان اینکه بر اساس تحقیقات جدید مشخص شده آلودگی هوا، مرگ و میر ناشی از انواع سرطان به ویژه سرطان سینه و پانکراس را افزایش می‌دهد، گفت: آلودگی هوا با ابتلا به سرطان ریه و مثانه نیز ارتباط مستقیم دارد.
کد خبر: ۱۳۰۰۲۵۰
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر افشین رخشا - دبیر علمی پنجمین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی و پانزدهمین همایش سالانه کلینیکال انکولوژی اظهارداشت: این همایش به مدت چهار روز در تاریخ دوم، سوم، نهم و دهم بهمن سال جاری با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته داخل و خارج از کشور برگزار می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه این همایش به صورت وبینار برگزار خواهد شد، گفت:علاوه بر پانل ها، ۱۵ سخنرانی توسط اساتید بین المللی و متخصصان برتر رشته کلینیکال انکولوژی در این همایش خواهیم داشت و موضوعات و محورهای اصلی همایش در مورد سرطان سینه، پروستات، دستگاه گوارش، سرطان اعصاب مرکزی، سرطان غدد لنفاوی و دستگاه تناسلی زنان و ریه و همچنین اخلاق حرفه‌ای و پزشکی است. البته یک هفته قبل از
شروع کنگره اصلی، کنگره اقماری آنکولوژیست‌های جوان را برگزار خواهیم کرد.
 
وی با بیان اینکه شعار همایش امسال توسط انجمن کلینیکال انکولوژی«درمان سرطان  ورای محدودیت‌ها» در نظر گرفته شده است، یادآور شد: امسال نخستین بار است که این همایش به صورت وبینار برگزار می‌شود و با تلاش‌های زیاد صورت گرفته توسط تیم اجرایی جوان، امید به برگزاری مجازی موفق و موثر این همایش داریم.
دبیر علمی پنجمین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی در ادامه درباره تأثیر کرونا در تاخیر شناسایی و درمان به موقع سرطان گفت: همزمان با شیوع کرونا بسیاری از بیماران از ترس ابتلا به کرونا از مراجعه به موقع به پزشک خودداری کرده یا اگر بیماری آنها قبل از کرونا شناسایی شده بود از درمان به موقع خودداری یا درمانشان را قطع کردند و هر دو موضوع سبب پیشرفت بیماری سرطان در افراد شد.
 
بنابر اعلام روابط عمومی انجمن‌ کلینیکال انکولوژی، رخشا گفت: البته این موضوع برای بیماری‌های مختلف دیگر مانند بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت و .... نیز صدق می‌کند.
 
دبیر علمی پنجمین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی همچنین به موضوع ارتباط آلودگی هوا و ابتلا به سرطان اشاره کرد و گفت: آلودگی هوا سبب تشدید بیماری‌های زمینه‌ای و مشکلات قلبی و عروقی می شود و بر اساس بررسی و تحقیقات به عمل آمده در جهان آلودگی هوا با ابتلا به سرطان ریه و مثانه ارتباط مستقیم دارد.
 
وی تصریح کرد: همچنین بر اساس تحقیقات جدید مشخص شده آلودگی هوا مرگ و میر ناشی از انواع سرطان به ویژه سرطان سینه و پانکراس را افزایش می‌دهد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها