jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۰۰۲۴۶   ۱۸ دی ۱۳۹۹  |  ۱۵:۳۹

مهم‌ترین حوادث امروز پنجشنبه ۱۸ دی ماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، مهم‌ترین حوادث امروز پنجشنبه ۱۸ دی ماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

دستگیری عاملان قتل مسلحانه جوان زاهدانی پس از ۱۱ ماه فرار/ پسر قاتل به دام افتاد

دستگیری عاملان قتل مسلحانه جوان زاهدانی پس از ۱۱ ماه فرار

با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان سیستان و بلوچستان عاملان قتل مسلحانه جوان زاهدانی پس از ۱۱ ماه فرار به دام افتادند.

سردار "احمد طاهری"فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در تاریخ ۲۸ بهمن ماه سال ۹۸ در پی قتل مسلحانه جوانی ۲۰ ساله در یکی از محلات حومه شهر زاهدان موضوع در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

او  افزود: کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی با تحقیقات گسترده تخصصی خود عاملان این جنایت را که ۳ تن از دوستان این جوان بوده و به دلیل اختلافات قبلی، با شلیک چند گلوله سلاح کمری این جوان را به قتل رسانده بودند شناسایی و مشخص شد، متهمان پس از ارتکاب به قتل به کشور افغانستان گریخته اند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تیم رسیدگی کننده به پرونده که به طور جد، درصدد دستگیری قاتلان بودند چند روز قبل از حضور مجدد قاتلان در سطح استان مطلع و تحقیقات خود را برای شناسایی مخفیگاهشان آغاز کردند.

سردار طاهری بیان داشت: سرانجام با تلاش شبانه روزی پلیس مخفیگاه قاتلان در یکی از محلات شهر زاهدان شناسایی و روز گذشته متهمان با هماهنگی قضائی در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آن‌ها یک قبضه سلاح کمری به همراه ۲۸ فشنگ جنگی کشف شد.

او  با اشاره به اعتراف متهمان به جنایت ارتکابی خاطر نشان کرد:عاملان این جنایت با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

پسر قاتل به دام افتاد

با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان سیستان و بلوچستان، جوان ۲۰ ساله‌ای که با شلیک سلاح شکاری اقدام به قتل پدر و دوست پدر خود کرده بود پس از ۵ ماه فرار به دام افتاد.

سردار "احمد طاهری" فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت: در تاریخ ۲۸ تیر ماه سال جاری در پی گزارش قتل ۲ مرد میانسال در منزلی مسکونی واقع در یکی از محلات شهرستان زابل، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

او افزود: کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی با حضور در صحنه قتل و انجام تحقیقات اولیه دریافتند که جوانی ۲۰ ساله، طی یک نزاع خانوادگی، با شلیک سلاح شکاری پدر ۵۰ ساله و دوست ۵۶ ساله پدرش را به قتل رسانده و از محل فرار کرده است.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تیم رسیدگی کننده در جریان تحقیقات خود دریافتند که متهم پس از ارتکاب به جنایت از طریق مرز‌های شرقی به کشور افغانستان گریخته است.

این مقام ارشد انتظامی در استان سیستان و بلوچستان بیان داشت: مأموران که به طور جد، درصدد دستگیری قاتل بودند چند روز قبل از حضور مجدد او در سطح استان مطلع و تحقیقات خود را برای شناسایی مخفیگاهش آغاز کردند.

سردار طاهری بیان داشت: سرانجام با تلاش شبانه روزی پلیس آخرین مخفیگاه قاتل در یکی از محلات شهر زاهدان شناسایی و روز گذشته متهم با هماهنگی قضائی در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه پس از ۵ ماه فرار دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت: در تحقیقات صورت گرفته از متهم مشخص شد که او در روز حادثه به دلیل اعتیاد پدرش با وی درگیر و مرتکب این ۲ فقره قتل شده است.

او خاطر نشان کرد: متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر