jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۰۰۰۶۱   ۱۷ دی ۱۳۹۹  |  ۱۸:۳۳

فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران درست در زمانی که جهان به عراق پشت کرده بود، برای دفاع از مردم عراق شتافت.

title

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از فارس، دکتر «خالد الملا» رئیس جماعت علمای (اهل سنت) عراق در گفت‌و‌گویی اختصاصی با سایت عربی خبرگزاری فارس گفت هنگامی که شهرهای عراق وبه‌طور مشخص مناطق سنی‌نشین عراق به دست تروریست‌های داعش ‌افتاد، جهان به عراق پشت کرد و این سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که از مردم عراق دفاع کرد.

 رئیس جماعت علمای عراق در ارتباط با اظهارات اهانت‌آمیز مشاور نخست‌وزیر عراق به سردار سلیمانی گفت: «او فرزند نیک اسلام بود که زندگی خود را به خاطر اسلام و مستضعفان جهان بویژه مردم عراق، سوریه، لبنان و یمن فدا کرد آن هم زمانی که دید افراطی‌ها آنها را مورد ستم قرار می‌دهند».

خالد الملا ادامه داد، شهید سلیمانی زمانی از عراقی‌ها دفاع کرد و در کنار آنها ایستاد که جهان به آن‌ها پشت کرد و از سقوط شهرهای عراق و به‌طور مشخص شهرهای سُنی‌نشین [به دست داعش] خوشحال شد. 

الملا افزود، اما این شهید سلیمانی بود که به شتافت و جمله معروف خودش را گفت: «اجازه نخواهم داد که بغداد به دست داعشی‌ها بیفتد». او جنگید و زندگی خود را بارها به خطر انداخت تا آنکه عراق را به همراه برداران عراقی خود و با فتوای مرجعیت نجات داد.

خالد الملا در ادامه اظهار داشت، خواست خداوند بود که او در خاک عراق و در فرودگاه بغداد به شهادت برسد. او، المهندس و دوستان قهرمان آنها در شنیع‌ترین جنایت در فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.

رئیس جماعت علمای عراق تأکید کرد: «هر انسانی که منکر فضل آنها شود، در واقع حقیقتی را منکر شده است که بر زبان مرجعیت امام سید علی سیستانی جاری شده است که می‌گفت آنها فرماندهان پیروز علیه داعشی‌ها هستند. بالاترین [درجه] شهادت را در برابر [دیدگان] جهانیان گرفتند هنگامی که امام سید علی خامنه‌ای رهبر [معظم انقلاب اسلامی ایران] درباره آنها گفت "اللهم لا نعلم منهم الا خیرا" بنابراین هرگونه اظهاراتی که در تضاد با این حقایق باشد، در راستای منافع استکبار است. آقای برهم صالح رئیس‌جمهور عراق نیز امروز از آنها تمجید کرد و آنها را با همان کلمات توصیف کرد و چیزهایی گفت که مضمونش این بود آنها از زمان جوانیشان با یک نظام دیکتاتوری وحشی مقابله کردند که منظور از آن، رژیم سابق عراق است پس فکر نمی‌کنیم که با وجود تمام این حقایق، اظهاراتی که اینجا و آنجا گفته می‌شود ارزشی داشته باشد. خداوند شهدای نصر سلیمانی و المهندس و شهدای این امت را که برای عزت و کرامت امتشان می‌جنگند، رحمت کند. مرگ بر آمریکا و اسرائیل».

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر