مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی:

هشدار سقوط بهمن در استان البرز / این روزها منتظر باران نباشید

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: فعلاً این روزها منتظر باران در کشور نباشید، اولین سامانه بارشی احتمالاً چهارشنبه هفته آینده، بیست و چهارم دی، از شمال غرب وارد کشور خواهد شد.
کد خبر: ۱۳۰۰۰۰۱

به گزارش جام جم آنلاین، صادق ضیائیان در گفتگو با فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: شرایط پایداری جوی برای روزهای آینده در کلانشهرها ادامه دارد و به این ترتیب انباشت آلاینده های جدید تا روز یکشنبه ۲۱ دی و حتی دوشنبه ۲۲ دی برای اغلب شهرهای صنعتی ادامه دارد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال ورود سامانه بارشی گفت: فعلاً این روزها منتظر باران در کشور نباشید، اولین سامانه بارشی احتمالاً چهارشنبه هفته آینده بیست و چهارم دی ماه از شمال غرب وارد کشور خواهد شد.

وی اضافه کرد: در ۲ روز آینده کاهش دما در شرق و جنوب شرق کشور پیش بینی می شود در همین حال در دو روز آینده یعنی پنجشنبه و جمعه پیشِ رو در استان‌های ساحلی خزر و برخی نقاط نوار نوار شمالی کشور افزایش دما داریم که بدین ترتیب در رشته کوه البرز احتمال سقوط بهمن وجود دارد؛ توصیه می‌شود در کوهنوردی احتیاط لازم در صورت صعود به ارتفاعات در دستور کار باشد و کوهنوردان از مناطق بهمن خیز در دو روز آینده دوری کنند.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از اواسط هفته آینده افزایش دما در اغلب نقاط کشور خواهیم داشت.

ضیائیان در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران در ۵ روز آینده صاف با غبار پیش‌بینی می‌شود و در دو روز آینده تغییر محسوس دمایی در تهران نداریم اما از یکشنبه هفته آینده انتظار افزایش دما در پایتخت داریم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها