jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۷۸۹۴   ۰۸ دی ۱۳۹۹  |  ۱۱:۵۸

سردبیر روزنامه رای‌الیوم در سرمقاله خود به رژیم صهیونیستی هشدار داد که هرگز قدرت محور مقاومت در منطقه را دست‌کم نگیرد.

title
به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، عبدالباری العطوان در سرمقاله روزنامه اینترنتی رأی الیوم، ضمن تاکید بر توانایی‌های نظامی محور مقاومت به رژیم صهیونیستی هشدار داد مبادا فریب دونالد ترامپ رئیس جمهور شکست خورده آمریکا و سازشکاران عرب را بخورد و به اقدامی احمقانه علیه ایران یا محور مقاومت دست بزند.

وی نوشت: «تحرکات اخیر آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه بدان معناست که این لشکرکشی نشانه ترس و وحشت نه تنها از احتمال شکست هرگونه حمله نظامی در دستیابی به اهداف آن بلکه نشانه ترس و وحشت از نتایج فاجعه آمیز احتمالی است زیرا قدرت هر قدر هم که زیاد باشد تضمین کننده فیصله دادن و پیروزی در جنگ‌ها نیست و جنگ یمن و پیش از آن جنگ لبنان در سال 2006 میلادی نیز روشن ترین مثال برای این گفته است».

عطوان در سرمقاله خود تاکید کرد: «بر اساس اطلاعاتی که از منابع متعدد داریم بیشترین رعب و وحشت بر اسرائیل حاکم است زیرا سرانش به خوبی می دانند به خاطر کشته شدن سلیمانی هدف هر گونه عملیات انتقام جویانه خواهند بود به همین سبب اسرائیل این روزها در نهایت آماده باش زمینی و دریایی و هوایی به سر می برد و دو دستگی های موجود در اسرائیل و تظاهرات گسترده اسرائیلی ها که تعداد آنان به رقم بی سابقه ای رسیده است و خواستار کناره گیری بنیامین نتانیاهو هستند نیز بر شدت این رعب و وحشت افزوده است.

این بدان معناست همه هدایای عادی سازی روابط که هم پیمانان عرب به اسرائیل تقدیم کرده اند نه تنها تأثیراتش به صورت زودهنگام از بین رفته بلکه از اساس نیز هیچ گونه تأثیری نداشته است و شاید برای هدیه دهنده و هدیه گیرنده نتایج معکوسی هم داشته باشد».

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر