jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۹۷۷۰۰   ۰۷ دی ۱۳۹۹  |  ۱۶:۰۸

نقشه گوگل یا همان گوگل مپس (Google Maps) در سال‌های اخیر تأثیر بزرگی در نقشه‌برداری از خیابان‌های هند داشته، اما هنوز هم اطلاعاتی در مورد گودال‌ها نمایش نمی‌دهد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیجیاتو، یک استارتاپ هندی اپلیکیشنی توسعه داده که با استفاده از سنسورهای موبایل از چاله‌های خیابان‌ها نقشه‌برداری کرده و وجود آنها را با پخش صدا هشدار می‌دهد.
خیابان‌های هندوستان چاله‌های بسیاری دارد که عامل بسیاری از تصادفات رانندگی هستند. بر اساس داده‌های دولت هند، در سال ۲۰۱۸ بیش از ۲ هزار نفر از مردم هند به خاطر تصادفات ناشی از گودال‌ها جان خود را از دست داده و بیش از ۴ هزار نفر زخمی شده‌اند. این آمار برای تصادفات گزارش شده و رسمی است و اگر گزارش‌های غیر رسمی در نظر گرفته شوند آمار تصادفات بیشتر خواهد بود.
 
یک استارتاپ هندی با نقشه‌برداری از چاله‌ها، باعث کاهش تصادفات رانندگی را کاهش می‌شود+عکس

نقشه گوگل یا همان گوگل مپس (Google Maps) در سال‌های اخیر تأثیر بزرگی در نقشه‌برداری از خیابان‌های هند داشته، اما هنوز هم اطلاعاتی در مورد گودال‌ها نمایش نمی‌دهد. به همین دلیل یک استارتاپ هندی به نام Intents با تکیه بر سنسورهای موبایل در پی رفع این مشکل است.
Intents اوایل سال ۲۰۲۰ با هدف جمع‌آوری داده در مورد گودال‌های خیابان‌ها و باخبر کردن کاربران از آنها به منظور جلوگیری از تصادفات تأسیس شد. این استارتاپ اپلیکیشنی توسعه داده که با استفاده از سنسورهای موبایل از جمله ژیروسکوپ و شتاب‌سنج اطلاعات مربوط به گودال‌ها را جمع‌آوری می‌کند. هوش مصنوعی اپ بالا و پایین رفتن ناگهانی خودرو و تغییرات در سرعت را شناسایی کرده و وجود چاله‌ها را با پخش صدا هشدار می‌دهد.
 
یک استارتاپ هندی با نقشه‌برداری از چاله‌ها، باعث کاهش تصادفات رانندگی را کاهش می‌شود+عکس

اپلیکیشن مورد بحث از فناوری شرکت نقشه‌برداری شرکت HERE استفاده کرده و در صورت قطع شدن اینترنت با استفاده از GPS داده‌ها را جمع‌آوری کرده و به محض اتصال دوباره داده‌ها را به سرور ارسال می‌کند. این اپ به داده‌های شخصی نیازی نداشته و برای بهبود حریم خصوصی داده‌ها را با استفاده از تکنیک رمزنگاری زیرساخت کلید عمومی (PKI) جمع‌آوری می‌کند.
Intents می‌گوید اپ‌های این شرکت (مخصوص رانندگان و افراد عادی) حالا بیش از ۱۲ هزار کاربر فعال دارند که بیش از ۸۰ درصد آنها را رانندگان تشکیل می‌دهند. این شرکت ادعا می‌کند که کاربران تاکنون بیش از ۱۵۰ هزار گودال را ثبت کرده‌اند. نکته جالب اینکه اپلیکیشن تعمیر شدن گودال‌ها را نیز تشخیص داده و آنها را از سیستم حذف می‌کند.
Intents اشاره می‌کند که هدف بعدی آنها ارتقا یادگیری ماشینی اپ برای تشخیص عمق گودال هاست و در حال توسعه نسخه iOS هستند. این استارتاپ همچنین می‌خواهد با آژانس‌های دولتی همکاری کند تا گودال‌ها سریع‌تر تعمیر شده و آمار تصادفات کاهش پیدا کند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها