jamejamonline
دانش خودرو کد خبر: ۱۲۹۷۳۲۶   ۰۶ دی ۱۳۹۹  |  ۱۱:۱۲

شرکت Nuro اولین شرکت آمریکایی بوده که توانسته است مجوز استفاده از اتومبیل‌های خودران تجاری را بدست آورد. این شرکت مجوزی را دریافت کرده است که به آن‌ها اجازه آزمایش ربات‌های خود در اوایل سال جاری را می‌دهد و شرکت Nuro مجاز است تا در قبال خدمات خود از افراد هزینه دریافت کند.

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از باشگاه خبرنگاران، بر اساس پستی که مدیر ارشد حقوقی و ساسیت شرکت Nuro در فضای مجازی منتشر کرد، این شرکت در حال برنامه ریزی برای اعلام محل استقرار اتومبیل‌های خود در کالیفرنیا است؛ علاوه بر این مدیر Nuro اعلام کرده که دراین راه شریکی دارد که اسم آن را هنوز اعلام نکرده و احتمالا در زمینه تحویل کالا در شهر فعالیت می‌کند.

گفتنی است که فعالیت فعلی Nuro با شریک تجاری خود است و این شرکت قصد دارد در آینده ربات‌های R2 شخصی خود را وارد مرحله آزمایشی کند. در حال حاضر مجوزی که در اختیار شرکت نورو قرار گرفته است، صرفا به این شرکت اجازه تحویل کالا در بخش‌هایی از سانتا کلارا و سان ماتئو را می‌دهد و این شرکت مجاز به استفاده از اتومبیل‌های خودران خود در سانفرانسیسکو نیست.

علاوه بر این برخی از محدیت‌های خاص نیز برای این اتومبیل‌ها اعمال شده است که از میان آن‌ها باید به محدودیت سرعت حداکثری به ۳۰ مایل در ساعت اشاره کرد، این موضوع به این معنای آن است که افراد نباید انتظار داشته باشند یک خودرو حمل بار کوچک بدون راننده را در بزرگراه مشاهده کنند. همچنین تردد این خودرو‌ها در شهر صرفا در شرایط آب و هوایی مناسب مجاز خواهد بود.

شرکت Nuro توسط دو مهندس از شرکت گوگل تاسیس شده است و این شرکت به دلیل داشتن ایده‌های بسیار دقیق و پشتوانه مناسب توانسته است از سایر رقبای خود پیشی بگیرد و مجوز خود را از مسئولین کالیفرنیا دریافت کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

خیلی خوب به یاد دارم در یکی از روزهای بهاری پنج شش سال پیش وقتی به عادت معمول هنگام رانندگی به رادیو گوش می‌کردم، بحث نمایندگان مجلس سر انتقال آب دریاچه خزر به کویر سمنان حقیقتا شنیدنی بود.

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

دیروز که خبر نامگذاری یک گونه گربه ماهی در آب‌ های جنوب غرب کشور به نام علی دایی در رسانه‌ها شنیدم، از همان ابتدا روشن بود چه واکنش‌های عجیب و غریبی را باید منتظرش باشیم.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها