jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۷۱۷۰   ۰۵ دی ۱۳۹۹  |  ۱۵:۴۱

در سایه تداوم محاصره توسط صهیونیست‌ها؛

شمار مبتلایان به کرونا در غزه افزایش یافت

شمار مبتلایان به کرونا در نوار غزه در سایه تداوم محاصره ظالمانه این منطقه توسط رژیم صهیونیستی بار دیگر افزایش پیدا کرد و به بیش از ۳۶ هزار نفر رسید.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، شمار مبتلایان به کرونا در نوار غزه بار دیگر افزایش پیدا کرده است. این درحالی است که رژیم صهیونیستی همچنان به محاصره غزه ادامه می‌دهد و قصد ندارد آن را لغو کند.

بر اساس این گزارش، طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۲۸ فلسطینی دیگر نیز در نوار غزه به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و ۷ نفر هم در این منطقه بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان باختند. بدین ترتیب شمار مبتلایان به کرونا در نوارغزه به بیش از ۳۶ هزار نفر رسیده است.

این درحالی است که اخیراً گروه‌های مقاومت فلسطین با صدور بیانیه‌ای در این زمینه، نسبت به پیامدهای وخیم ممانعت از ورود دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیازِ نوار غزه برای مقابله با کرونا به رژیم صهیونیستی به شدت هشدار دادند.

این گروه‌ها در بیانیه خود تأکید کردند که اگر جان فلسطینیان در نتیجه ممانعت رژیم صهیونیستی از ورود تجهیزات پزشکی به غزه به خطر بیفتد، تمامی گزینه‌ها برای مقابله با این رژیم مطرح خواهد بود.

افزون بر این، «جمال الخضری» رئیس کمیته مردمی مبارزه با محاصره غزه در سخنانی گفته بود: علیرغم شیوع ویروس کرونا و رو به وخامت نهادن اوضاع انسانی در نوار غزه، محاصره این منطقه توسط صهیونیست‌ ها همچنان ادامه دارد و جامعه جهانی نیز عملکرد تأثیرگذاری ندارد.

الخضری خواستار اعمال فشار جامعه جهانی بر رژیم صهیونیستی برای شکستن محاصره غزه شد. وی تصریح کرد: تداوم محاصره نوار غزه در سایه شیوع کرونا به معنای مجازات دسته جمعی بیش از ۲ میلیون فلسطینیِ ساکن غزه است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر